banner610

banner609

Ortadoğu Ve Kuzey Afrika Pazarında Hız Kazandı

Türkiye’de sayılı ilde TOBB tarafından yetkilendirilen İhracat Destek Ofislerinden biri, kentte Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyet göstermektedir. Geçtiğimiz yıldan bu yana eğitim ve danışmanlık hizmeti veren İhracat Destek Ofisi, kendisinin eğitim programından faydalanan Alindair Evaporatif Soğutma Sistemleri firmasını ziyaret etti.

EKONOMİ 17.01.2020, 14:36 Kahraman Kahraman
Ortadoğu Ve Kuzey Afrika Pazarında Hız Kazandı
banner930
banner931

Üretimde büyük bölümü ithal ürünlerle yola çıkan Alindair Evaporatif Soğutma Sistemleri, 10 yıldan az bir sürede imalatının neredeyse tamamını yerlileştirmeyi başarmış, iklimlendirme sektörünün örnek girişimlerinden biridir. Firmanın ortağı Özlem Kabel, dünya şirketi olma hedefleri çerçevesinde ihracatlarını arttırmayı planlarken, DSO İhracat Destek Ofisinin 2018 yılında organize ettiği ‘yeni nesil dış ticaret istihbarat eğitimi’ programına katıldıklarını ve fayda gördüklerini dile getirdi. Var olan Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazar potansiyelini arttırmada, eğitimden edindikleri bilgi ve tekniklerin önemli katkısı olduğunu söyleyen Kabel, 2020 yılı hedeflerini de yüksek tuttuklarını, yeni pazarlara açılmaya ve dış ticaret faaliyetlerine ağırlık vermeyi sürdüreceklerini ifade etti. Kabel, bu yıl da firmasından bir uzmanı DSO İhracat Destek Ofisinin sunduğu eğitim programına yönlendirdiğini, eğitim dışında da İhracat Destek Ofisiyle bilgi, deneyim paylaşımı ve işbirliğini devam ettirmeyi planladıklarını belirtti.

İhracat Destek Ofisi Uzmanı Burcu Özcan Tarhan, kentin iklimlendirme sanayi ihracatında bir önceki yıla nispeten %14’lük bir artışın olduğunu, bu artışta Alindair Soğutma Sistemleri’nin rolünün büyük olduğunu dile getirdi. İhracat Destek Ofisi olarak, ildeki ihracatçı sayısının arttırılması ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesi için gayret sarf ettiklerini, tüm DSO üyelerine ihracata ilişkin uygulamalardaki yenilik ve teşvikleri takip etmek için kendileriyle iletişimde olmaları için çağrıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir