banner609

Teoman Sancar: “Denizli Kiralık Şehre Döndü”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, ekonomik krizin her geçen biraz daha derinleştiğini, vatandaşın canının giderek daha fazla yanmaya başladığını söyledi. Sancar, “Kapısına kilit vuran esnaf sayısı her geçen gün artıyor. Denizli caddelerinde gezdiğiniz zaman adım başı ‘kiralık işyeri’ ilanlarına rastlıyorsunuz” dedi.

EKONOMİ 29.09.2020, 10:45 Kahraman Kahraman
Teoman Sancar: “Denizli Kiralık Şehre Döndü”
banner930

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, ekonomik göstergelerin her geçen kötüye gittiği bugünlerde Denizli’den gelen görüntüler ekonominin halini gözler önüne serdiğini söyledi. Kenti karış karış gezen ve kendisi de 30 yıllık ticaret erbabı olan Sancar, “Gördüğüm tablo beni büyük korkuya sevk etti. Kentin her caddesi kiralık işyeri ilanlarıyla süslenmiş durumda, ekonomik kriz her geçen gün biraz daha derinleşiyor” dedi.

Denizli Ticaret Odası ve Denizli Esnaf Odaları Birliği ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan CHP’li Sancar, şöyle konuştu: “Denizli’de 30 yıldır ticaretin içinde olan biri olarak gördüğüm bu tablo beni ürküttü. 2002 yılından daha büyük bir kriz ortamı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Pandemi sürecine eşlik eden kötü yönetim Denizlinin her sokağında, her caddesinde kendini hissettiriyor. Kapısına kilit vuran esnaf sayısı her geçen gün artıyor. Denizli caddelerinde gezdiğiniz zaman adım başı ‘kiralık işyeri’ ilanlarına rastlıyorsunuz, bu Denizli gibi sanayi kentinde görülmemiş bir tablodur. 52 bin öğrencisi bulunan Pamukkale Üniversitesi’nin uzaktan eğitim verecek olması da esnafı çok kötü etkiledi. Esnaf vadesi gelen borçlarını ödeyemez hale gelmiştir. Hükümetin bir an önce esnafa yeni destek paketleri açıklaması gerekiyor” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir