PAÜ Hastanesi’nde Sağlık-İş üyesi işçiler ve SES üyesi öğretim görevlileri ile görüşen Karaca, ardından Merkezefendi Fen İşleri şantiyesinde belediye işçileriyle bir araya geldi. Yerel seçimlerin de konuşulduğu görüşmelerde işçilerin insanca yaşanacak ücret ve çalışma koşulları talepleri öne çıktı. Karaca daha sonra TMMOB Konferans Salonunda yapılan halk buluşmasına katıldı.

Buluşmaya TMMOB, Eğitim Sen, SES, Tüm Bel-Sen, Altı Nokta Körler Derneği, Pınarkent Anadolu Aleviliği Dayanışma ve Kültür Derneği, Yeşil Sol Parti, TÖP temsilcileri, Türk Metal ve Ağaç-İş üyesi işçilerin yanı sıra birçok emekçi katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 16 At 13.07.03

“BAŞKA BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VAR”

İktidarın halkta neye mal olduğunu anlatmanın ötesinde bir mücadeleye ihtiyaç olduğunu anlatarak söze başlayan EMEP Milletvekili Sevda Karaca, bu mücadelenin dayanaklarını konuşmak için Denizli’de olduğunu ifade etti. Sağlık emekçileri ve belediye işçileri ile görüşmelerinden notlar aktaran Karaca, “Hep iktidar politikalarından dem vuruyoruz. Seçimleri dayanak yapmak isteyen iktidarın bu toplumun kadınlarına, bu toplumun işçilerine, kamu emekçilerine tamamına ne yaptığını konuşuyoruz. Tespitlerimizin yerinde olması pek de yeterli olmuyor. Başka bir şeye ihtiyacımız var. O başka bir şeyin dayanak noktası olan seçimleri nasıl konuşmamız gerektiğini sizlerle birlikte konuşmaya geldim” diye konuştu.

257903

“HOMOJEN BİR HARİTA OLARAK ÇIKARDIKLARI O TABLO GERÇEĞİ GÖSTERMİYOR”

Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu Tavas Belediye Başkanı Tatık Makamına Oturdu

Genel seçim sonrasına ilişkin de konuşan Karaca, “Hepimize bir harita gösterildi, haritada sarılar vardı, kırmızılar vardı. Ancak haritada bize gösterilmeyen işçilerin, köylülerin mücadeleleri de vardı. Bütünüyle sarı olan şehirlerin içlerine doğru indikçe örneğin organize sanayilerine doğru indikçe aslında başka renkler ortaya çıkıyordu. Şu veya bu partinin kalesi bilinen yerlerdeki değişimler vardı. Biz onları görmedik. Birer seçmen olarak bizden istedikleri birer oy pusulası olarak görevimizi yapmak. Bir sosyalist parti olarak, emekçilerin partisi olarak bu tablolara baktık ve gördüğümüz şey şu; homojen bir harita olarak çıkardıkları o tablo gerçeği göstermiyor. Son on yıldır bu ülkede şunun kalesi bunun kalesi dedikleri memleket köşelerinde eğer bir işçi direnişi olmuşsa, eğer gençlerin irili ufaklı mücadele alanları, kadınların örgütlü güce dönüştürdüğü dernekleri olmuşsa o haritaların derinliklerine girdiğimizde bize gösterdikleri homojenlikte bir şey olmadığını gördük. Oralarda biz bir arayış içerisindeyiz diyen sinyaller vardı” ifadelerini kullandı.