CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, ilçenin çehresini değiştirecek projelerinin detaylarını açıklamaya devam ediyor. Ertemur, Gökpınar Rekreasyon ve Tekne Restoran projesinin amacını, detaylarını anlattı. Ertemur, projenin Pamukkale’ye yeni bir cazibe merkezi kazandıracağını söyledi.

 “CAZİBE MERKEZLERİ OLUŞTURMAMIZ GEREKİYOR”

Turistlerin şehir merkezine çekilmesi adına daha önce projeler açıkladığını hatırlatan Ertemur; “Turistlerin şehir merkezine gelmeleri adına Pamukkale’ şehir turu, Şahin Tepesi Cam Restoran gibi projelerimizi açıklamıştık. Bizim şehir merkezimizde daha fazla cazibe merkezleri oluşturmamız gerekiyor. Bunun için Gökpınar Rekreasyon ve Tekne Restoran projesini hazırladık” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 19 Saat 15.10.52 Cbc47Ada

Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun” Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun”

“GÖKPINAR TEKNE RESTORAN PAMUKKALE’MİZE ÇOK YAKIŞACAK”

Gökpınar Tekne Restoran Projesinin önemine vurgu yapan Ertemur, “Bizim önemle üzerinde durduğumuz konulardan birisi Pamukkale’mize gelen turisti şehrimize çekmek. Pamukkale’miz dünyanın incisi. Doğal güzelliğimiz travertenleri ve doğal zenginliğimiz Karahayıt sıcak suları için dünyanın dört bir köşesinden turistler şehrimize geliyor. Maalesef ki turistleri şehrimizde tutamıyoruz. Günübirlik turlarla şehrimize geliyor ve ayrılıyorlar. Turizmin gelir yüzdesinden çok düşük bir pay alıyoruz. Esnafımız kazanamıyor. Pamukkale’miz kazanamıyor. Peki turistler nereleri gezecek, nereleri görecek? İşte bizim vizyon projemiz burada devreye girecek. Gökpınar Barajı’nın bulunduğu bölgede önce yapacağımız rekreasyon çalışması, ardından hizmete alacağımız tekne restorancılığı projemiz ile turistler Pamukkale’mize adeta aşık olacak. Pamukkale’miz kazanacak, Pamukkaleli kazanacak” şeklinde konuştu.