CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, katıldığı televizyon programında 31 Mart’ta göreve gelmesinin ardından birinci önceliğinin Pamukkale’deki güvenlik sorununu çözmek olacağını söyledi. Ertemur, Merkezefendi ve Pamukkale kıyası yaparak Pamukkale’nin bugün içinde bulunduğu durumu hak etmediğine dikkat çekti.

“BU ŞEHRİN EVLADI OLARAK GÖRÜYORUM, PAMUKKALE’MİZİN ÖNCELİĞİ GÜVENLİKTİR

Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım” Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım”

Ertemur açıklamasında; “Benim dedem, babam bu şehrin evladı. Ben bu şehrin evladıyım. Bu şehrin evladı olarak görüyorum Pamukkale’mizin önceliği güvenliktir. Pamukkale’nin aşağı mahallelerini saat 21:00’dan sonra dolaştığınız da vahim tablolar görüyorsunuz. Gündüz başka, gece başka Pamukkale görüyorsunuz. Pamukkale dünyanın incisidir. Bugün dünyanın herhangi bir yerinden ‘Pamukkale’ diye arama yapıldığında düzensiz göç, uyuşturucu, kadın cinayeti haberleri çıkıyor. Sorunlu bir Pamukkale’yi görüyorlar. Turistler Pamukkale’yi bu halde görüyorlar. Bu turistler Pamukkale bu haldeyken gelmek istemez. Bu durumu çözmezsek gelecekteki hal daha da vahim olacak.” dedi.

A W168122 01

“ŞEHRİN GÖBEĞİNDE ÜRKEREK YOL YÜRÜYORSUNUZ”

Pamukkale’deki suç ve uyuşturucu kullanımına dikkat çekerek konuşmasına devam eden Ertemur; “Bugün uyuşturucunun yaşı 15 yaştan aşağıya düştü. Çünkü gençlerle ilgilenilmiyor. Gençlerin enerjilerini atabileceği girişimlerde bulunmamış. Karanlık bir Pamukkale’nin içinde yaşıyorlar. O bölgelerde yaptığımız ev ziyaretlerinde kadını-erkeği bize saat 21:00’dan sonra sokağa çıkamadıklarını söylüyorlar. Çocukları ile parka çıkamadıklarını söylüyorlar. Sokaklar düzensiz göçle gelenlerle dolu durumda. Şehrin göbeğindeki caddelerde arkanıza baka baka, ürkerek yol yürüyorsunuz. Bunun için önceliğimiz güvenlik sorunudur.” diye konuştu.

“PAMUKKALE’MİZİ AYDINLATACAĞIZ”

Merkezefendi ve Pamukkale kıyası yapan Ertemur; “Pamukkale’nin insanları neden gıpta ile Merkezefendi’ye bakıyor. Aynı su parasını ödüyorlar. Merkezefendi’den daha fazla emlak vergisi ödüyorlar. Bu insanlar neden Merkezefendi’ye bakmak zorunda kalıyor. Bunu mu hak ediyorlar? Bu insanlara neden güvenli bir ortam oluşturulmadı? Pamukkale’de insanların oturacağı bir park, yürüyüş yapabileceği yol, kafe hiçbir şey yok. Pamukkale’de yok yok yok! Merkezefendi’de çok çok çok! Bu ayrıma bir son vermemiz gerekiyor. Bu ayrım bir şehrin iki ana ilçesinde olmamalı. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli diyerek Pamukkale’mizi aydınlatacağız.” şeklinde konuştu.