Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından bugün bir kez daha sandık başına gitti.  60 milyondan fazla seçmenin oy kullandığı cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı. Sandıklar Türkiye genelinde saat 17.00'de kapanırken, oy sayımı sonucunda Türkiye'nin tercihi Recep Tayyip Erdoğan'dan yana oldu.

“AZİZ MİLLETİMİZ MİLLİ İRADEYİ ORTAYA KOYMUŞTUR”

Denizli Çözüm Koleji Bilim Şenliği Renkli Geçti Denizli Çözüm Koleji Bilim Şenliği Renkli Geçti

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur seçiminde sandıkların büyük bir bölümü açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre seçimin galibi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanmasının ardından AK Parti Denizli 7. Sıra Milletvekili Adayı Feride Kabadayılar’dan tebrik mesajı geldi. Mesajda; “ Cumhurbaşkanlığı Seçimi 28 Mayıs 2023 Pazar günü saygı sevgi ve hoşgörü ile milletimizin iradesini demokratik bir ortamda sandığa yansıttığı, sağduyunun hâkim olduğu bir seçim atmosferinde gerçekleşmiştir. Huzur ortamında geçen Cumhurbaşkanlığı seçimine katılım oranının yüksek olması milletimizin demokratik duruşlarını ve oy verme düsturuna ne kadar önem verdiklerini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Aziz milletimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yüksek teveccüh ile bir kez daha seçerek millî iradeyi ortaya koymuştur” dedi.

“BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDERİM”

Kabadayılar, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Kadınlarımıza her zaman hak ettiği en büyük değeri veren dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şahsımı 28. Dönem Denizli Milletvekili Adayı gösterdiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Kadınlarımız kurtuluş savaşında olduğu gibi ülkemiz inşasında ve Türkiye Yüzyılı’nda da üzerine düşenin fazlasını yapacak güç ve inanca sahiptir. İl Kadın Kolları Başkanlığım süresince beraber yol yürüdüğüm dava arkadaşlarıma ve bu davaya inanan Denizlili hemşehrilerime teşekkürü bir borç bilirim. Biz, Denizli ve AK Kadınlar olarak bu yolda seninle yürümeye daima hazırız”.