Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin ve beraberindeki heyet Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret eden Başkan Mersin ve yönetimi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.  

a361b9f3-94a6-4ba8-8df4-4087bc0c7300

Başkan Mersin, Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını karşıladığımız bugünlerde, Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Yönetim Kurulu olarak Cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve millet iradesine bağlılığımızı göstermek için huzurlarınızda olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. 100. yılını milletimizin büyük kararlılığı ve coşkusu ile kutladığımız Cumhuriyetimizin yetiştirdiği iş insanları olarak akıl ve bilime dayalı Cumhuriyet devrimlerinin önemini her geçen gün daha iyi anlıyoruz. “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkeniz, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de ulusların kaderinde “barış”a duydukları hasreti, “barış”ı korumak için gösterdikleri fedakârlığı temsil edecektir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkartma hedefleriniz doğrultusunda demokrasi çıtamızı yükselterek, toplumumuzun barış, huzur, refah ve bağımsızlık mücadelesine GESİFED olarak ilk günkü kararlılıkla sahip çıkmak en önemli görevimiz olacaktır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına da ilk yüzyılımızdan bizlere miras kalan kuruluş ve kurtuluş iradesi ile ilkelerinizin ışığında ilerlemeye devam edeceğiz. Zatıaliniz ve Cumhuriyetimizin kurucu kuşaklarının aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun!” yazdı. Resmi törenin ardından heyet Anıtkabir Komutanı’nı makamında ziyaret etti.

bffc86bd-a5e7-4191-b62a-88f1a1b7ffaf

Çal’da Zarar Tespitine Başlandı Çal’da Zarar Tespitine Başlandı

TÜSİAD VE TÜRKONFED’E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GESİFED heyeti Anıtkabir ziyaret sonrası TÜSİAD ve TÜRKONFED Ankara Temsilciliklerine ziyaret gerçekleştirildi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Ankara Temsilcisi Barış Urhan ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRKONFED Kamu ile İlişkiler Komisyon Başkanı Serhan Yıldız’ın katılımları ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda iş dünyasının öncelikleri ve çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu ve ekonomi üzerine fikirler paylaşıldı.   

7b0b4c67-b600-47da-94a6-d45e08a02c6a