Tank Heykeli Kaldırılıyor Tank Heykeli Kaldırılıyor

Merkezefendi Belediyesi'nin Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği mahalle iftarları hız kesmeden devam ediyor. Ramazan ayında orucunu birlikte açmak isteyen mahallelileri gönül sofrasında bir araya getiren Merkezefendi Belediyesi, iftar sofrasını bu kez de Sırakapılar Mahallesi’ne kurdu. Sırakapılar Mahallesine kurulan gönül sofralarını dolduran binlerce kişi, ezanın okunmasıyla oruçlarını hep birlikte açtı. İftar programının ardından tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sahnelendi.

İftara, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

Gönül Sofrasi Sirakapilar Mahallesi̇'nde Kuruldu (9)

“RAMAZAN YININ BEREKETİNİ VE HUZURUNU YAŞATIYORUZ”

Ramazan ayının maneviyatını mahallelerde yaşattıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ramazan demek; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk demek. Mahallelerimizde kurduğumuz gönül sofralarıyla Ramazan ayının o bereketini ve huzurunu yaşatıyoruz. Sizlerle birlikte gönül gönüle, yan yana ve can cana oluyoruz” dedi.

Gönül Sofrasi Sirakapilar Mahallesi̇'nde Kuruldu (4)

SIRADAKİ İFTAR YENİŞEHİR MAHALLESİ’NDE

Merkezefendi Belediyesi 24 Mart Pazar günü Yenişehir Mahallesi Zaferiya Abalıoğlu İlkokulu Bahçesi'nde toplu iftar programını gerçekleştirecek. Ramazan ayının maneviyatının yaşanacağı programda tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sunulacak.

Gönül Sofrasi Sirakapilar Mahallesi̇'nde Kuruldu (3)

Editör: Haydar Buğra Tokmak