21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti 21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti

Akbelen Ormanı’nda ağaç kesim izninin uzatılmasına karşı açılan davanın duruşması Muğla 1. İdare Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşma öncesi Akbelen Dayanışması ve birçok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle bölgede yaşayan köylülerle birlikte yürüyüş yapılarak adliye önünde yapılan eyleme, Gülizar Biçer Karaca ve duruşmayı izlemeye gelen CHP heyetindeki Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun ve Gizem Özcan ile CHP İl Başkanı Zekican Balcı da destek verdi.

BU DİRENİŞ YILMADAN DİRENEN HERKESİN GIPTAYLA BAKACAĞI BİR DİRENİŞTİR

Akbelen Davası’na dayanışma ve destek olmak ve duruşmayı takip etmek için Muğla’ya geldiğini söyleyen TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, “Bu direniş, bu dayanışma tüm Türkiye’de dikili her ağacın, uçan her kuşun bugünleri için, yarınları için, doğası için, toprağı için kararlılıkla ve korkusuzca, yılmadan direnen herkesin gıptayla bakacağı bir direniştir.

Eylem 4

Bu direnişte bugüne kadar her türlü baskıya, biber gazına, tomaya, copa, her şeye rağmen yılmadan, korkmadan hem hukuk hem de yaşam alanı mücadelesi veren bütün kadınlarımıza, köylülerimize ve yurttaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi ileterek onlarla birlikte burada olmanın da mutluluğunu yaşadığımı, onların direnişine, dayanışmasına yanlarında olmanın haklı gururunu ifade etmek istiyorum. Kendinizle gurur duyun, bütün alkışlar, bütün destekler sizin. Bu gurur hepinizin olsun. Dayanışmayla ve birlikte mücadeleyle hep birlikte kazanacağız.” dedi.

Eylem 2

BİR GÜN DURSUNLAR DA BURADA YAŞASINLAR BAKALIM

Akbelen’de yaşayan bir köylü kadın, tozdan nefes alamadıklarını ve uyku uyuyamadıklarını söyledikten sonra, “Bir gün dursunlar da burada yaşasınlar bakalım! 2018’den beri hava, toprak, su yok olmasın diye biz yollara düştük. Bu köyde doğduk, bu köyde büyüdük büyüdük, burada gömülmek istiyoruz, başka hiçbir niyetimiz yok. Bize bunu çok gördüler. Bize bir yudum suyu, bir lokma ekmeği haram ettiler!” dedi.

Eylem 6

Editör: Orhun Çoban