AK Parti İl Başkanı Güngör; “12 Eylül Tarihimizin Kara Bir Lekesidir”

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin yıl dönümüyle ilgili yaptığı açıklamada, “12 Eylül’ün ve 15 Temmuz darbe girişimi tarihin kara bir lekesi” dedi.

GÜNDEM 11.09.2021, 21:02 11.09.2021, 21:06 Özkan Tokmak
AK Parti İl Başkanı Güngör; “12 Eylül Tarihimizin Kara Bir Lekesidir”
banner858

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, 12 Eylül darbesinin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Türkiye'de darbeler tarihinin kapandığını belirten Güngör, “Artık hiç kimse halkın oyuna ve iradesine saygısızlık edemeyecek” diye konuştu.

“DARBECİLİK, MİLLETE DÜŞMANLIKTIR”

“12 Eylül darbesi tarihimizin kara bir lekesidir” diyen Güngör, “Demokrasi ve milli iradenin olduğu bir yerde, sorunların çözümü de yine demokratik yol ve milletin seçtiği idareciler ve hukukla çözülür. Bu anlamda 12 Eylül darbesi tarihimizin kara bir lekesidir. Bu ihanetin son hamlesi 15 Temmuz'da millet iradesine çarparak paramparça oldu. Tüm darbeciler tarihimizin karanlık kişilikleri olarak millet vicdanında ebediyen mahkûm oldu. Adalet hükmünü verdi, veriyor. AK Parti iktidarıyla birlikte millet iradesine ipotek koyanların dönemi sona ermiştir. Darbecilik, millete düşmanlıktır. Milli iradeye silah çeken milletin düşmanıdır” şeklinde konuştu.

“YÖNETİMLERE EL KOYMA DEVRİ ARTIK KAPANMIŞTIR”

“Milletin kendi partisi olan AK Parti ile darbeler ve askeri vesayet dönemleri geride kalmıştır” diyerek sözlerine devam eden Güngör, “ Demokrasi sandıkla gelir. Halkın iradesini yok sayarak zorla, kanlı bir şekilde yönetimlere el koyma devri artık kapanmıştır. Bunun en büyük mücadelesini de başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz vermektedir ve sonuna kadar da verecektir. Darbe yandaşları ve heveslileri bunu asla unutmamalıdırlar” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir