1 Mayıs İşçi Bayramı’na sayılı günler kaldı. Denizli Barosu, Birleşik Kamu-İş, Disk Nakliyat-İş, 29 Ekim Kadınları Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Öğrenci Veli İşbirliği Derneği, Merkezefendi Bisiklet Kulübü, Kara Ordu Taraftar Grubu, Ege Kadın Buluşması ile Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği’nin oluşturduğu Denizli Demokrasi Platformu 1 Mayıs İşçi Bayramı programını kamuoyuna açıkladı. Platform Sözcüsü Adnan Demirdöğer, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi. 1 Mayıs’ın emekçi sınıfının dayanışma günü olduğunu ifade eden Demirdöğer, “Denizli Demokrasi Platformu adına; tüm işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı kutluyoruz. Tüm İşçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs, bu sene her zamankinden farklı ve yoğun bir coşkuyla kutlanmalıdır.” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.04.45

“İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN ZİNCİRLERİNDEN BAŞKA KAYBEDECEK BİR ŞEYİ YOK”

Çevre ve Ekoloji Derneği Genel Kurulunu Gerçekleştirdi Çevre ve Ekoloji Derneği Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Tüm işçi ve emekçilere zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmadığını ifade eden Demirdöğer, “Bu insanlık dışı koşullardan ancak kararlı bir şekilde mücadele ederek kurtulunabileceğini, kaptan köşkü ne kadar şatafatlı olursa olsun, makine dairesi olmadan bir geminin süzülen bir demir yığınından başka bir şey olmadığını bir kez daha hatırlatmıştır. Emek kavgası, sınıf mücadelesi uzun soluklu olsa da kayayı parçalayanın suyun şiddeti değil, eylemin sürekliliği olduğunu biliyoruz. Bu azim ve kararlılıkla, bu bilinç ve coşkuyla tüm işçi ve emekçi sınıfının 1 Mayıs'ını kutluyor, daha güzel 1 Mayıs'ları birlikte inşa etmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

İŞTE 1 MAYIS PROGRAMI

Denizli Demokrasi Platformu olarak, emek dayanışmasını büyütmek ve 1 Mayıs farkındalığını kitlelere duyurmak için bir dizi etkinlikler yapacaklarını belirten Demirdöğer, programı şöyle açıladı: “1 Mayıs Çarşamba günü; saat 06.30’da Denizli Organize Sanayi Bölgesi duraklarında fabrika işçilerimizi ziyaret edeceğiz ve simit ikramında bulunacağız. Saat 10.30’da Sarayköy’de tarla işçilerini ziyaret ederek, karanfillerle 1 Mayıs Bayramları’nı kutlayacağız. Saat 15.00’te Bayramyeri Meydanı’nda etkinliklerimize katılan bileşenlerimiz ve örgütlerle yürüyüş için toplanacağız. Saat 15.30’da Bayramyeri Meydanı’ndan Çınar Meydanı’na yürüyüşe geçeceğiz. Saat 16.00 Çınar Meydanı’nda basın açıklamamızı yaparak, coşkuyla 1 Mayıs Bayramımızı kutlayacağız.