Bozdağ’da Tipi Nedeniyle 20 Saatlik Mahkumiyet Bitti

Denizli Valisi Hasan Karahan, fırtına ve tipi nedeniyle Denizli Kayak Merkezi'nde mahsur kalanları kurtarma çalışmasına yeniden başlandığını bildirdi. Sabah saatlerinden itibaren kurtarma işlemine başlayan ekipler önce karayolunda kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı. Ekipler kayak merkezinde bulunan yaklaşık 200 kişiyi saatler süren çalışmanın ardından üç aşamada bölgeden tahliyesini gerçekleştirdi.

GÜNDEM 26.01.2019, 12:10 26.01.2019, 12:32
Bozdağ’da Tipi Nedeniyle 20 Saatlik Mahkumiyet Bitti
banner930

Dün Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi Bozdağ Dağı üzerinde bulunan Denizli Kayak Merkezi'nde etkisini arttıran fırtına ve tipi dolayısıyla kapanan karayolu nedeniyle sosyal tesislerde mahsur kalanları kurtarma çalışmasına verilen aranın ardından bugün sabah yeniden başlandı.

Bölgeye gelen Denizli Büyükşehir Belediyesine ait iş makineleri ile İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, karla kapanan karayolunu açmak için çalışmasını aralıksız sürdürdü. Tipi ve kar yağışı nedeniyle zaman zaman araçların yolları açmakta zorlandığı görüldü. Kar kürüme araçları ve dozerler yolda güçlükle ilerleyebildi.  Öte yandan bölgede kar yağışının yeniden etkisini artırdığı görüldü.

Vali Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde etkili olan fırtına ve tipi dolayısıyla ulaşıma kapanan Denizli Kayak Merkezi'nin yolunu açmak için ekiplerin seferber olduğunu belirterek "Vatandaşlarımızı kurtarma çalışmasını ekiplerimiz kötü hava şartlarına rağmen sürdürdü. Olumsuz hava şartlarına rağmen çalışmalar devam etti. Vatandaşlarımız sıcak ve güvenli bir ortamdaydılar" dedi.

KAYAK MERKEZİNDE MAHSUR KALAN 200 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Sabah saatlerinden itibaren kurtarma işlemine başlayan ekipler önce karayolunda kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı. Zaman zaman ekiplerin zor anlar yaşadığı olayda karayoludaki kar güçlükle temizlenerek kayak merkezine ulaşıldı. Yaklaşık 1,5 metreyi bulan karda bazı araçların karla gömülü olarak şarampolde kaldığı görüldü. Ekipler kayak merkezinde bulunan yaklaşık 200 kişiyi yaklaşık 20 saat süren çalışmanın ardından üç aşamada bölgeden tahliyesini gerçekleştirdi.

İtfaiye Daire Başkanı Murat Başlı gazetecilere yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle mahsur kalan vatandaşların sağlıklı bir şekilde bölgeden tahliyesinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Karda mahsur kalan ve Aydın'ın Nazilli ilçesinden kayak merkezine ilk gez gelen Nihat Kıracan, dünden buyana belediye ekiplerinin kendilerine güzel şekilde ağırladığını ifade etti. Yasin Ünlü ise gecenin zor geçtiğini belirterek eve gideceği için mutlu olduklarını anlattı. (AA)

​​​​​​

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir