banner609

Bülent Nuri Çavuşoğlu: “İtfaiyecilik En Ağır Mesleklerden Birisi”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Yangından Korunma ve İtfaiyecilik haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, günümüz şartlarında itfaiyecilik mesleğinin en ağır mesleklerden birisi olduğunu söyledi.

GÜNDEM 24.09.2020, 11:45 Kahraman Kahraman
Bülent Nuri Çavuşoğlu: “İtfaiyecilik En Ağır Mesleklerden Birisi”
banner858

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Yangından Korunma ve İtfaiyecilik haftası nedeniyle bir açıklama yaptı. Günümüz şartlarında itfaiyecilik mesleğinin en ağır mesleklerden birisi olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Kentlerin sürekli büyüyerek genişlemesine paralel nüfusun artması ve yapılaşmanın yoğunlaşması, belediyelerin görevleri arasında yer alan itfaiye hizmetinin önemi daha da artırmış durumdadır. Yangınlara müdahale ile özdeşleşmiş itfaiyeciler, kentlerdeki bu değişimle birlikte her türlü arama-kurtarma faaliyetine acil müdahale teşkilatı konumuna gelmiştir. Sıkışmalı trafik kazaları, deprem-göçük ve patlama sonucu oluşan tahribatlar, su baskınları, suda boğulmalar, intihar teşebbüsleri, metan gazı dolu kuyulardaki boğulma ve zehirlenmeler, mahsur kalan ya da sıkışan insan ve hayvanların kurtarılmasında da akıllara ilk gelen, gözlerin ilk aradığı görevliler, itfaiyecilerdir. Buna rağmen itfaiyecilerin özlük hakları konusunda yeterli iyileştirmeler yapılmamaktadır" dedi.

Son yıllarda orman yangınlarının da ülke gündemini daha çok meşgul etmeye başladığına dikkat çeken Çavuşoğlu, "Her yıl orman yangınları ile ülkemizin akciğerleri yanmakta, dünden aldığımız bu önemli emaneti, gelecek nesillere aktaramamaktayız. Bu yangınların bir çoğu ne yazık ki yeniden orman alanına dönüştürülmüyor ve ranta açılıyor. Bu durum, çıkan yangınlar ile ilgili büyük bir şüpheye sebebiyet veriyor. Başta ormanlarımız olmak üzere, zararı in aza indirebilmek için her türlü yangına karşı önlem ve hazırlığımızı iyi yapmış olmalıyız. Bu vesile ile yangınlara karşı canı pahasına mücadele eden kahraman itfaiyecilerimizin itfaiyecilik haftasını kutluyor, hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir