banner610

banner609

Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan İstiklal Marşı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, İstiklal Marşının Kabulü’nün 100’üncü yılını kutlayarak İstiklâl Marşımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy’u andı. Başkan Çavuşoğlu açıklamasında, “Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklâl Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız" dedi.

GÜNDEM 12.03.2021, 14:54 Kahraman Kahraman
Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan İstiklal Marşı Mesajı
banner930
banner931

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu mesajında: Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklâl mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşmiştir. Gönül ve fikir dünyamızın inşasında çok önemli bir rol üstlenen, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı, temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve yeni nesillere tanıtmak öncelikli görevimizdir.

İstiklâl Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür. Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da göstergesidir. Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir