banner610

banner609

Cephanelik Gibi Oto Yedek Parça Dükkanı

Denizli’de elinde bulundurduğu silahları piyasaya sürerek yasadışı yollardan ruhsatsız ateşli silah, satışı yaptığı değerlendirilen bir işyerinde arama yapıldı. Aramada çok sayıda silah ve malzeme ele geçirilirken, 1 şüpheli şahıs hakkında Silah Kaçakçılığı suçundan adli işlem başlatıldı.

GÜNDEM 03.07.2019, 12:41 03.07.2019, 12:53
Cephanelik Gibi Oto Yedek Parça Dükkanı
banner858
banner931

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde “Silah Kaçakçılığı” suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı.

Ekiplerce alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli’de elinde bulundurduğu silahları piyasaya sürerek yasadışı yollardan ruhsatsız ateşli silah, bıçak ve her türlü alet satışı yaptığı değerlendirilen şüpheli şahıs ekiplerce tespit edilerek takibe alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suçun açığa çıkarılarak Denizli’de her türlü ruhsatsız silah satışının önlenmesi amacıyla devam eden çalışmalarda oto yedek parça satışı yapan şüpheli şahsın aynı zamanda piyasadan topladığı her türlü ruhsatsız silah ve mermileri yasadışı yollardan işyerinde bulundurarak bulduğu müşterilere satışa sunduğu bilgileri elde edildi. Silah Kaçakçılığı yaptığı değerlendirilen şüpheli şahsa ait işyerinde alınan mahkeme kararına istinaden arama yapıldı. Aramada işyerine ait depo olarak kullanılan bölümde bidonlar içerisine dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak şekilde gizlenmiş olarak çok sayıda malzeme bulundu.Operasyonda yapılan aramalarda; 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği, 9.345 adet av tüfeği fişeği, 307 adet tabanca fişeği, 20 adet bıçak, 7 adet şörjör, 6 adet kabze, 3 adet silah malzemesi (icra mili/şarjör yayı) ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 1 şüpheli şahıs hakkında Silah Kaçakçılığı suçundan adli işlem başlatıldı.

banner935
Yorumlar (0)