DEGİAD'dan Muhteşem Açılış

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin (DEGİAD) genç yaşta vefat eden Başkanı Sadık Emre Çaputçu’nun adını taşıyan yeni hizmet binası görkemli bir törenle açıldı. Binanın merhum Sadık Emre Çaputçu’nun hayali olduğunu ifade eden DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, "O iyi bir dost, iyi bir sırdaş, Cumhuriyet aşığı ve Atatürkçü bir kişiydi" dedi.

GÜNDEM 04.10.2019, 10:34
DEGİAD'dan Muhteşem Açılış
banner930

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin (DEGİAD)  genç yaşta vefat eden Başkanı Sadık Emre Çaputçu’nun hayalinin yerine getirildiği DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binası'nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Merkezefendi Mahallesi Kasımpatı Sokak'ta düzenlenen açılış töreni Denizli protokolü ile iş ve siyaset dünyasını ağırladı. Törene, Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çaputçu Ailesi, DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, DEGİAD yönetim kurulu ile çok sayıda davetli katıldı. DEGİAD Başkanı Hakan Urhan törenin açılış konuşmasında binanın bugünlere gelme hikayesini anlattı.

"Hep güzel şeyler yapabilmek için çalıştı"

Her şeyin Sedat Doğaç’ın arsadaki satılık levhasını görüp dönemin başkanı rahmetli Sadık Emre Çaputçu’ya söylemesiyle başladığını ifade eden Urhan, "Ancak merhumun ömrü binanın temelini atmaya yetmedi. Önceki dönem DEGİAD Başkanımız Melek Sözkesen döneminde binanın temeli atıldı, benim dönemimde ise tamamlandı. DEGİAD Başkanımız Melek Sözkesen ve değerli yönetimine teşekkür ederim. Bu bina rahmetlinin ne kadar ileri görüşlü olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. O iyi bir dost, iyi bir sırdaş, Cumhuriyet aşığı ve Atatürkçü bir kişiydi. Mekanı cennet olsun. Hep güzel şeyler yapabilmek için çalıştı. Modern bir DEGİAD binası onun hayaliydi. Tamamlamak bizim yönetimimize nasip oldu. Binamızın tamamlanmasında bize maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ederim. Bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Hüzün ve mutluluk bir arada

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, DEGİAD Başkanı Urhan ve yönetimine teşekkür ederek, "Rahmetli Sadık kardeşimizin adının verildiği bu hizmet binasının açılışında olmak bizim için büyük bir mutluluk. Yaşarken tanıdığım ve çalışmalarını yakından takip ettiğim Sadık Emre Çaputçu’yu her zaman çalışkan ve azimli bir insan olarak tanıyacağız" dedi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da, hüzün ve mutluluğun aynı anda yaşandığını belirterek, "Sadık Emre Çaputçu'nun kaybı hala dün gibi, ama onun adının verildiği bu bina ile ölümsüzleştirmiş olmanın da büyük mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Başkan Zolan'dan DEGİAD'a övgü

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, DEGİAD’ın ilk kuruluşundaki heyecan ve güzelliğin aynı şekilde devam ettiğini vurgulayarak, "Her başkan ve yönetim taş üstüne taş koyarak, bir sivil toplum kuruluşunun nasıl olması gerektiğini gösterdi. DEGİAD, ülkemizi daha ileriye götürmek ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün izinde ilelebet Denizlimizi ve ülkemizi payidar kılmak için çalıştı” dedi. Merhum Çaputçu’yu anan Başkan Zolan, “Heyecanlıydı, canla başla bu işe sarılıyordu. Hayal etmişti, hayalini gerçek kılmak için her türlü gayreti sarf ediyordu.  Ömrü vefa etmedi ama ismi hem bu binada, hem de gönüllerde yaşayacaktır” diye konuştu.  

Katkı sağlayanlara teşekkür plaketi

Merhum Sadık Emre Çaputçu'nun ağabeyi Levent Çaputçu'nun duygusal bir konuşma yaptığı gecede CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar da, hizmet binasının hayırlı olmasını dileyerek, DEGİAD'ın modern hizmet binasıyla faaliyetlerini bir adım daha ileriye taşıyacağını, bundan da Denizli'nin kazanacağını kaydetti. Konuşmaların ardından binanın yapımına destek olan kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra binanın açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir