banner610

banner609

DENİB Akademi’den Kurumsal Siber Güvenlik Eğitimi

DENİB AKADEMİ, “Kurumsal Siber Güvenlik Eğitimi”ni 31 Temmuz 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi.

GÜNDEM 01.08.2019, 11:57
DENİB Akademi’den Kurumsal Siber Güvenlik Eğitimi
banner930
banner931

Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim programı, Kodpit Teknoloji firmasından Buğra Yüksel tarafından gerçekleştirildi. Siber güvenliğe ilişkin temel kavramların ve siber saldırılardan korunma yöntemlerinin önemine vurgu yapılan eğitimde; güvenlik sistemleri, kurumsal siber güvenlik politikası oluşturma, global tehditler, kripto virüsler, fidye yazılımlar, siber istihbarat gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Siber Güvenlik Kurumların Öncelikli Bir Meselesidir

Eğitmen Buğra Yüksel; siber güvenliğin kurumsal yapıları çok yakından ilgilendirdiğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Siber güvenlik sadece şahsi bir durum değil, kurumların öncelikli bir meselesidir. Alınması gereken tedbirlerin en üst sıralarında gelmektedir. Banka kasaları nasıl güvenli bir şekilde korunuyorsa, sanal âlemdeki bütün verilerin de bu hassasiyetle korunması gerekiyor.  Artık, sanal dünyanın her türlü olumsuzluğa ve istismara açık olduğunu görüyoruz. Aslında bizler de, bu mecralarda farklı tehditlere karşı açık durumdayız. Sanal dünyada varsak, sanal dünyada var olmanın kurallarını yönetim biçimlerini de bilmemiz gerekir"

Eğitim programı, uygulamalı siber güvenlik testleri ve simülasyonlarla interaktif bir şekilde tamamlanırken, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti. DENİB AKADEMİ eğitimlerine 20 Ağustos 2019 tarihinde DENİB ve TİM-TEB Girişim Evi işbirliğinde düzenlenecek olan “Şirketlerde Verimlilik İzleme ve Geliştirme Uygulamaları Eğitimi” ile devam edecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir