Denizli'de 800 yıllık tarihi çarşı yeniden canlanacak

Denizli'de 800 yıllık geçmişe sahip Kaleiçi Çarşısı'nda incelemede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tarihi dokuya uygun yapacakları yenileme çalışma öncesi esnaf ile bir araya geldi.

GÜNDEM 12.02.2021, 13:13
Denizli'de 800 yıllık tarihi çarşı yeniden canlanacak
banner858

DENİZLİ (İGFA) - Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin kalbi niteliğinde olan 800 yıllık geçmişe sahip tarihi Kaleiçi Çarşı'nda yapacakları düzenleme kapsamında incelemede bulundu. Esnafla da bir araya gelen Başkan Zolan'a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş, Kaleiçi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Soner Yıldız, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Hasan Tuğrul Özkan ve beraberindekiler eşlik etti.

Ahilik geleneğinin temellerinin atıldığı 800 yıllık geçmişe sahip Kaleiçi Çarşısı'nda esnafla bir araya gelerek hayırlı işler dileyen Başkan Zolan, bir süre tarihi çarşıda incelemede bulunarak sokakları gezdi. Kaleiçi'nde tarihi dokuya uygun yapacakları yenileme çalışması ile tarihi çarşının ekonomiye ve turizme daha fazla katkı sağlamasını amaçladıklarını söyleyen Başkan Zolan, "Tarihi değerlerimize sımsıkı sahip çıkıyoruz" mesajı verdi.

Zolan, iki etaptan oluşan Denizli Kaleiçi Muhtelif Sokakları Üst Örtü Projesi ve Cephe Sağlıklaştırma Projesi'ne kısa süre sonra başlayacaklarını anlatarak, yenileme çalışmalarının şimdiden Denizli'ye ve esnafına hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir