banner609

Denizli İçin Zehir Uyarısı Geldi

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Denizli’de demir yolu hat ve istasyonlarında, otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı açıklandı. İlaçların insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığı vurgulanırken demir yolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşlardan söz konusu sahaya yaklaşmamaları istendi.

GÜNDEM 28.04.2019, 14:22
Denizli İçin Zehir Uyarısı Geldi
banner858

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Denizli sınırları içindeki demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında ilaçlama gerçekleştirilecek. Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından, demir yolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşlardan söz konusu sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları istendi.

İLAÇLAMA YAPILACAK SAHALAR

Program kapsamında, 6 Mayıs'ta Afyonkarahisar ve Denizli'deki Dinar-Kaklık hat kesimi ve istasyon sahalarında ilaçlama yapılacak.

banner935
Yorumlar (1)
Mustafa özgül 2 yıl önce
Mücadeleniz iyi fakat Insan ve hayvanlara zararli Ben bir arici olarak ilaçlama gece yapilsin isterim çünki Bahar polen zamanı ilaç arılar için iyiolmaz
sanalbasin.com üyesidir