Denizli’de Yabancı Kaçak İşçi Çalıştıran Tekstil Firmasına Ceza

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü müfettişleri, Merkezefendi İlçesi Gümüşler Mahallesinde faaliyet gösteren bir tekstil firmasında yapılan denetimde çalışma izni bulunmayan yabancı işçileri, kaçak çalıştırıldığını tespit etti. Kuruma 108 bin lira para cezası kesildi.

GÜNDEM 11.02.2021, 13:45
Denizli’de Yabancı Kaçak İşçi Çalıştıran Tekstil Firmasına Ceza
banner858

Denizli’de özellikle iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan çok sayıda Suriyeli, Birleşmiş Milletler geçiş noktası olması nedeniyle de İranlı ve Afganlı mülteci yaşıyor. Son yıllarda iş yaşamında da Suriye ve İran kökenli vatandaşların varlığı göze çarpıyor. Öyle ki ucuz işgücü potansiyeli nedeniyle kaçak olarak sığınmacı ve mülteciler kayıtsız olarak çalıştırılıyor. Ancak bu durumun cezası da var.  

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü müfettişleri, Merkezefendi İlçesi Gümüşler Mahallesinde faaliyet gösteren bir tekstil firmasında yapılan denetimde çalışma izni bulunmayan yabancı işçileri, kaçak çalıştırıldığını tespit etti. Firmaya kesilen ve 108 bin lirayı bulan ceza tutanağı da adrese ulaştırılamayınca İŞKUR İl Müdürlüğü idari para cezasını resmi ilan portalı ilan.gov.tr adresinden duyurdu.  

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir