Devlet Su İşleri Müdürlüğü 500 İşçi Alacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 500 sürekli işçi alacağını duyurdu. Şoför, operatör, usta ve sondaj işçisi alacak kurumun Denizli’nin de içinde yer aldığı 21. Bölge Müdürlüğü ise 22 kişiye istihdam sağlayacak.

GÜNDEM 06.11.2019, 18:13
Devlet Su İşleri Müdürlüğü 500 İşçi Alacak
banner930

DSİ’nin duyurduğu işçi alımı şartları açıklandı ve 500 işçinin hangi illerde hangi kadrolarda çalışacağı bilgisi de verildi. DSİ işçi alımına başvurmak isteyen adaylar 10 Kasım'a kadar İŞKUR üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor.  Toplamda 26 Bölge Müdürlüğünde istihdam edilecek işçiler için belirlenen alanlar ise şöyle; Ağır vasıta şoförü, Treyler Operatörü, Operatör, usta ve Sondaj işçiliğini kapsıyor.

Denizli ise, 212. Şube Müdürlüğü olarak 21. Bölge Müdürlüğü içinde yer alıyor. 21. Bölge Müdürlüğünde toplamda 22 personel istihdam edilecek.

DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

10- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

11- Belirtilen il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

12- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir

İŞKUR DEVLET SU İŞLERİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Devlet Su İşleri İşçi alımına başvuruda bulunacak adayların öncelikle İŞKUR üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor. Eğer daha önce kayıt yaptırmadıysanız https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/kayit/ adresi üzerinden veya size en yakın İŞKUR bürolarına giderek yeni kayıt oluşturmalısınız.

İŞKUR BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

5 Kasım'da başlayan başvurular 10 Kasım tarihinde son bulacak. Adaylar başvurularını il müdürleri üzerinden ya da İŞKUR internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (6)
Hüdai Keskin 2 yıl önce
Şoför işi bütün evraklarım tam
Yaşar kılıç 2 yıl önce
Bende ise girmek istiyorum
Emrah 2 yıl önce
Bende is ariyorum hemen girer calisirim yardimci olursaniz sevinirim denizlide oturuyorum?
Seyfullah demir 2 yıl önce
Bende çalışmak isterim ama almazlar
Ömer önal 2 yıl önce
Şöförlük bütün evraklarım tamam
Göksal begdeda 2 yıl önce
Şöför tüm araçlar civril
sanalbasin.com üyesidir