Pamukkale Üniversitesi’nde Büyük Hareketlilik Başladı

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği gereğince 48 personel alımı yapılacak.

GÜNDEM 22.12.2020, 13:10
Pamukkale Üniversitesi’nde Büyük Hareketlilik Başladı
banner930

Pamukkale Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği gereğince 48 öğretim elemanı ve öğretim üyesi alımı yapılacak. Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi alımı yapılacak kadrolar için başvuru şartları ise şu şekilde;

Profesör kadrolarına başvuracak adayların “Başvuru Formu, Akademik Değerlendirme Belgesi, Askerlik Belgesi, özgeçmiş, Doçentlik belgesi onaylı sureti, bilimsel yayınları, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icralar ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmaları, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkıları” içeren 1 adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 adet CD/DVD/USB ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına vermesi gerekiyor.

Doçent kadrolarına başvuracak adayların “Başvuru Formu, Akademik Değerlendirme Belgesi, Askerlik Belgesi, özgeçmiş, Doçentlik belgesi onaylı sureti, yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınları” içeren 1 adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 adet CD/DVD/USB ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına vermesi gerekiyor.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların “Başvuru Formu, Akademik Değerlendirme Belgesi, Askerlik Belgesi, özgeçmiş, diploma onaylı suretleri, bilim doktorluğu veya tıpta uzmanlık belgeleri, yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınları” 1 adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 adet CD/DVD/USB ile ilgili fakülte dekanlığına İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.  Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir