Vali Ali Fuat Atik’ten Anlamlı Ziyaret

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Denizli Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Fatmana Metin’i ziyaret etti. Vali Atik, “Türkiye’nin geleceği için heyecanla çalışmaya hiçbir engel mani değildir” dedi.

GÜNDEM 03.12.2020, 19:37
Vali Ali Fuat Atik’ten Anlamlı Ziyaret
banner858

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Denizli Valiliğinde çalışan engelli personelleri tek tek ziyaret etti.  Vali Atik, Denizli Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Fatmana Metin’i ziyaret etti. Denizli Valisi Ali Fuat Atik, yaptığı açıklamada, “Denizli Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. görevini özveriyle yürüten Fatmana Metin’i ziyaret ederek şahsında tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ettik. Türkiye’nin geleceği için heyecanla çalışmaya hiçbir engel mani değildir” dedi.

Vali Ali Fuat Atik,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajında ise “Asıl engellerin ruhen, bedenen, zihnen koyduğumuz engeller olduğunun bilincinde olmalıyız. ‘Özel gereksinimli bireyler’ için hep birlikle çaba harcayarak onların eğitimi, sağlığı ve çalışma hayatı gibi alanlarda bugüne kadar atılan adımlarla yetinmeyip onlar için daha iyi şartlar oluşturmaya gayret göstermeliyiz. Sosyal devlet ilkesi, tüm vatandaşlar arasında ayrım gözetilmeksizin eşit şartların sağlanmasının güvencesidir. Bunun vazgeçilmez koşulu ise tüm bireylere sunulan hizmetin eşit ve erişilebilir olmasıdır. Devlet olarak bize düşen, özel gereksinimli vatandaşlarımızın haklarını gözeterek karşılaştıkları sıkıntıları asgari düzeye çekmektir. Bizler özel gereksinimli bireyleri sadece bir gün değil her daim hatırlamalı, her alanda onlara yardımcı olmalı, en önemlisi de onlara hepimizin aynı şartlara sahip bireyler olduğunu hissettirmeliyiz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir