Virane Görünümü Sildiler

Sarayköy Belediyesi, son 4 yıl içerisinde ilçenin modern bir görünüme sahip olabilmesi adına yoğun bir çalışma yürüttü. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş öncülüğünde vatandaş odaklı yapılan çalışmalar neticesinde, ilçede otogar, kapalı pazaryeri doğalgaz, sanat ve kültür merkezi gibi önemli yatırımlar tamamlanarak hizmete sunuldu.

GÜNDEM 05.10.2018, 13:56 05.10.2018, 17:30
Virane Görünümü Sildiler
banner858

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 4 yıl önce “Hemşehrilerimin hayallerini gerçekleştirmek için çalışacağım” sözlerinin ardından ilçede adeta bir hizmet seferberliği başladı.

Geç kalınmış birçok hizmetin temellerini ilk yıldan atan Başkan Özbaş, Sarayköy halkı ile yeni hizmetleri buluşturdu. Başkan Özbaş’ın değişime başladığı ilk nokta ilçe otogarı oldu. Vatandaşların çukur olan asfaltta yürüyemediği, yağmurlu havada araç bekleyecekleri yer olmadığı için ıslandığı otogar listenin ilk sırasına yazıldı. İl ve ilçe dışından gelen vatandaşların ilk ziyaret ettiği yer olan ve ilçeye yakışmadığı düşünülen Sarayköy otogarı, 2015 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla günümüz şartlarına uygun modern alanlarıyla ilçeye yakışır hale getirildi.

SARAYKÖY DOĞAL GAZLA ÇOK RAHAT

Sarayköy hayallerini gerçekleştirirken hiç akıllarda olmayan projelere de kapılarını açtı. Sarayköy, birçok şehirde olmayan 30 km’lik doğal gaz hattına kavuştu. Sarayköy’de 2. etap doğal gaz çalışmaları biterken 3. etap için çalışmalar devam ediyor. İlçede birçok vatandaş doğal gazdan yararlanıyor. 

SARAYKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ SANAT CAMİASININ DİKKATİNİ ÇEKTİ
Sarayköy’de yapılan hummalı proje çalışmalarının sonunda Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ne kavuşan ilçe 30 yıl sonra Denizli ilçeleri arasında ilk sıralarda gösteriler sinema salonuna kavuştu. 400 kişilik sinema, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, 1 kütüphane, 1 fuaye, sergi salonu, 1 fotoğraf stüdyosu, 1 eğitim ve dans okulu, 1 atölye ile otoparktan oluşan Kültür Merkezi, eğitim, kültür ve sanatın yuvası haline geldi. İlçenin gözde mekanlarından biri haline gelen kültür merkezinin dış duvarına asılan dev LED ekran ile Türkiye’de sayılı şehirlerin hayata geçirdiği yazlık sinema etkinlikleri gerçekleştirildi.

SARAYKÖY BELEDİYESİ KAPALI PAZAR YERİ
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 2014 yerel seçimlerinde ilçe halkına söz verdiği projelerden biri olan kapalı pazar yerini kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Geçmişte ciddi sorunlara neden olan semt pazarını kaldıran Başkan Özbaş, yerine modern kapalı pazar yeri yaptı. Vatandaşlar kışın çamurdan, yağmurdan; yazın güneş ve tozdan kurtularak alış veriş yapabilmesi için hayata geçirilen proje, Denizli’nin en büyük kapalı pazar yeri olma niteliği taşıyor.

İLÇEYE YAKIŞIR PAÜ SARAYKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU BİNASI
Sarayköy halkının uzun yıllar özlemle beklediği üniversite de Başkan Özbaş ile ilçe halkına kavuşturuldu. Öncelikle 3 katlı bir binada oluşturulan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nu kendi kampüsünde olmasını isteyen Başkan Özbaş, bu kez üniversite binası için kolları sıvadı. Turan Mahallesi’ndeki 100 dönümlük arazide yeni bir Meslek Yüksekokulu binası yapımı için Başkan Özbaş ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından protokol imzalandı. Sarayköy Belediyesi’nin imkânlarıyla 4 milyon liraya mal olacak olan üniversite binası çalışmalarında sona yaklaşıldı.

EĞİTİM İÇİN İLK KEZ SARAYKÖY’DE HAYATA GEÇTİ
Sarayköy Belediyesi ilçede ilkokul, ortaokul veya ortaöğretim öğrencilerinin ödev ve projelerine ilişkin araştırmalar yaptığı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü Sosyal Etkinlik Merkezi'ni hayata geçirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle protokol imzaladı. Denizli ilçeleri arasında ilk kez Sarayköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sosyal Etkinlik Merkezi’nde yüzlerce gencin eğitimlerine alanlarında uzman öğretmenlerle destek veriliyor.

SARAYKÖY TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI
Sarayköy’ün en büyük yatırımlarından biri Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapı hamlesi oldu. Sarayköylü vatandaşların modern bir alt yapıya kavuşması için alt yapı atağı başlatıldı. 75 bin metre içme suyu, 86 bin metre kanalizasyon ve 30 bin metre yağmur suyu hattı ile 4 bin metreküplük içme suyu deposu yapımına başlandı. Altyapı çalışmalarında yüzde 97’lik alanın bittiği kısa zamanda bitecek olan altyapı çalışmasıyla ilçenin nezih bir üst yapıya kavuşacağı belirtildi.

ATIL BİNA YENİLENDİ SANAT, KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ OLDU 
Büyük projelere imza atan Başkan Özbaş, Atatürk Mahallesi’nde tinercilerin meskeni haline gelen atıl binayı yenilettirerek ismini Gençlik Merkezi koydu ve ilçe gençlerinin hizmetine sundu. Türkiye’nin en hızlı ilerleyen TOKİ şantiyesine sahip Sarayköy’de 410 TOKİ konutları projesi 1 yılda tamamlanıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir