Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, Ak Parti kurulduğu günden bu yana aktif siyasetin içinde. Siyaset aşkı yüzünden, iş hayatından daha çok Denizli için mesai yapmayı tercih etti. Partinin pek çok kademesinde görev alan Pekdemir, Denizli İl Genel Meclisi’nin uzun süre başkanlığını yürüttü. Partisini il genel meclisinin dışında belediye meclislerinde temsil etti.

İL BAŞKANI OLAMAZSIN DEDİLER!

Davutoğlu döneminde partinin kurmayları ve teşkilatı il başkanlığı için Halil Pekdemir’de uzlaştı. Atama öncesinde karşısına çıkan bir gerçek o göreve engel oldu. Siyasi hayatında en çok yapmak istediği işlerden Denizli'de teşkilatın başına geçmekti ancak Pekdemir, parti tüzüğündeki “En az lise mezunu” maddesi yüzünden bu hayalini gerçekleştiremedi.

55 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRDİ

Hayatının en önemli kırılma noktalarından birini yaşayan Halil Pekdemir, azmetti 49 yaşında önce liseyi bitirdi. “Durmak yok yola devam” diyen Pekdemir, hemen ardından üniversite sınavına girdi. Neredeyse tüm boş vaktini ders kitapları arasında geçiren Halil Pekdemir, işletme okumak istiyordu. 55 yaşında girdiği üniversite sınavında Okan Üniversitesi’ni kazandı.

Halil Pekdemir Hayatı

ÜNİVERSİTEDE DE YÜKSEKTE DE DERECE YAPTI!

Uzaktan eğitimle okuduğu Okan Üniversitesi’ndeki 2 yılın ardından bu kez dikey geçişle Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi’ne geçti. Üniversiteyi 4 üzerinden 3,59 not ortalamasıyla bitirdi. Bunu da yeterli bulmayan Pekdemir, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne yüksek lisans için başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edildi. Tezli yüksek lisansını 61 yaşında tamamladı. Pekdemir, yüksek lisansta 4 üzerinden 3.42 notla mezun oldu.

MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı

ŞİMDİ SIRA PAMUKKALE’Yİ ÖRNEK ŞEHİR YAPMAKTA

Siyasi hayatının en önemli deneyimlerinden birini yaşayan Halil Pekdemir, sahada Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı olarak çalışıyor. Azmi, kararlılığı ve çalışkanlığıyla örnek olan Pekdemir, Pamukkale Belediye Başkanlığı için göreve talip. Pamukkale için önemli projeler hazırlayan Pekdemir, yatırım, hizmet ve sosyal belediyecilik anlayışıyla vaadi ile ilçeyi adeta karış karış gezerek çalışmalarını sürdürüyor. 50’li yaşlarda kendini ders kitapları arasında bulan Pekdemir, şimdi seçim gezilerinde yeri geldikçe 10 yılda ortaokul mezunluğundan yüksek lisans yapmış bir akademik kariyere nasıl ulaştığını anlatıyor.  Hikayesini paylaştıktan sonra da ekliyor; “Şimdi sıra Pamukkale’yi her yönüyle örnek bir şehir haline getirmekte. Aynı azim ve sevdayla bu görevi istiyorum. Hal böyle olunca üstesinden gelemeyeceğim bir şey yok. Yeter ki bana güvenin ve destek olun.”