Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk oturumununda, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun, verdiği önergeyle  Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki BELTAŞ’a ait şirketin işlettiği 5 kafe ve restorantın yer aldığı noktaların  içkili bölge ilan edilmesi gündeme taşınmıştı.

“BÖYLE BİR ŞEY SEÇİM VAATLERİNDE DE YOKTU”

Çavuşoğlu'nun önergesine  AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör’den tepki gösterdi. AK Parti grubu olarak bu maddeye ret oyu vermelerine rağmen, önergenin meclis gündemine alınması yönündeki teklifin oy çokluğuyla kabul edildiğine dikkat çeken İl Başkanı Güngör, "Belediye meclisinde gündeme alınan alkollü yer bölümü şu an toplumun acil ihtiyaçları içinde değil. Böyle bir şey seçim vaatlerinde de yoktu. Milletimizle birlikte bu kabul edilemez duruma itirazımızı yüksek sesle dile getiriyoruz. AK Parti olarak biz bugüne kadar hiç kimsenin özel yaşantısına, alkolüne, içkisine karışmadık, karışmayız da. Ama Denizlililerin ailecek gelip oturdukları, dinlendikleri, serinleyip güzel vakit geçirdikleri parklarda ve bahçelerde alkol satmak, başta çocuklarımız olmak üzere, gençlerimize de kötü örnek olacaktır. " dedi.

Valilik Açıkladı Üç Gün Yasak Var Valilik Açıkladı Üç Gün Yasak Var

EĞİTİM-BİR-SEN TEKLİFİN GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş ise yaptığı yazılı açıklamada alkolün zararlarına değindi ve belediye eliyle gençlerin buna özendirilmemesi gerektiğini belirterek, “Alkolün zararları, ortaya çıkardığı etkileri ve toplumda oluşturduğu olumsuz durumları açıkça ortadayken;  toplum ve devlet olarak özellikle genç nesli ve çocuklarımızı bu ve benzeri zararlı etkenlerden korumak için üstün gayret ortaya koyuyorken; çocuklarımızın devletin resmi kurumlarının iştiraki olan işletmelerde alkol ile karşı karşıya bırakılması acı bir tablo oluşturacaktır.” Diyerek, teklifin geri çekilmesini istedi.