Emek Partisi (EMEP) Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özcan Göçer, seçim kuruluna yaptığı resmi başvurunun ardından ilk ziyaretlerini işçi sendikalarına yaptı.

Tes-İş Sendikası şube yöneticiliği de yapmış olan Özcan Göçer, Denizli’de bulunan Türk-İş’e bağlı sendikaları ziyaret etti. Çimse-İş Denizli Şube Başkanı ve Türk-İş İl Temsilcisi Yakup Çetin, Belediye-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Uğur Cihan, Ağaç-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Ramazan Arslan ve Türk Metal Sendikasına ziyaretler gerçekleştirdi. Özcan Göçer, ziyaretlerde işçilerin ekonomik sorunları, sendikalaşma mücadeleleri ve işçilerin siyasette söz sahibi olabilmesi konularına değindi.

Whatsapp Image 2024 02 11 At 19.53.57 (1)

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu

“BELEDİYE BAŞKANLARI İŞÇİLERDEN OY ALIYOR, PATRONLARLA SAF TUTUYOR!”

Ziyarette neden aday olduğunu ve işçilerin siyasette söz hakkı için mücadelenin önemini anlatan Özcan Göçer, “Bu kentin her sokağını biliyorum. Her sokağında emeğim var. Yıllarca sendikal mücadele yürüttüm. Seçimler işçilerin söz hakkını kullanması için bir fırsat. Bu fırsatı iyi kullanırsak siyasette işçilerin de sözünün geçmesi için bir adım olacak. Enerji işçilerinin sorunlarını anlatacağım, belediye işçilerinin sorunlarını anlatacağım. Belediye başkanları, burjuva partiler işçilerden oy alıyor ama işçileri görmüyor. Artık görecekler” diye konuştu.

Belediye-İş ziyaretinde yerel yönetimler ve işçi sendikaları ilişkisine değinen Göçer, “Belediye başkanları 5 yıl boyunca işçilerin yüzüne bakmıyor, sendikalara randevu vermiyor. Şimdi seçim öncesi sadaka verir gibi ek zamla reklam yapıyorlar. Bu anlayışı da işçilerle birlikte değiştireceğiz” dedi.

Editör: Orhun Çoban