Denizli Büyükşehir Belediyesinin davetiyle kente gelen Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli eserlerinden biri olan “Kanlı Nigar” müzikalini sahneledi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kendi ayakları üzerinde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altında toplayan, kızıyla beraber fal bakıp bohça açarak geçimini sağlayan bir kadının hikayesini anlatan eser Haldun Özörten tarafından sahneye koyuldu. Şef Ömer Yöndem yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi korosu Mahir Seyrek tarafından hazırlandı. İki perde olarak sahnelenen eserde oyuncuların performansı büyük beğeni toplarken, izleyiciler sanatçıları alkış yağmuruna tuttu.

Kanlı Nigar Büyükşehir sahnesinde (8)

KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ DENİZLİ

Tarım Sempozyumu Teknik Geziyle Sona Erdi Tarım Sempozyumu Teknik Geziyle Sona Erdi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, Antalya Devlet Opera ve Balesi’ni Denizlili hemşehrileriyle buluşturmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Kanlı Nigar’ın kalitesiyle standartlarıyla en üst seviye olan güzel eserlerden biri olduğunu kaydeden Başkan Zolan, Denizli’nin kültür ve sanat şehri olmaya devam edeceğini vurguladı. Gecenin sonunda oyunculara çiçek takdim eden Başkan Osman Zolan, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü Akın Ulutaş’a üzerinde Denizli horozu figürlü kaide verdi.

Kanlı Nigar Büyükşehir sahnesinde (1)

OYUNCULAR

Eserde ‘Kanlı Nigar’ rolünü Emel Öziş, ‘Hamdi’ rolünü Ümit Burak Tekinay, ‘Haydar’ rolünü Taner Ölçen, ‘Şetaret’ rolünü Tuğba Kubilay, ‘Letafet’ rolünü Arzu Yaman, ‘Hüsrev’ rolünü Baha İşler, ‘Rumelili’ rolünü Yalçın Ünsal, ‘Laz’ rolünü Zafer İşgören, ‘Acem’ rolünü Baturalp Bilgili, ‘Ülfet’ rolünü Selin Telek, ‘Nefaset’ rolünü Selda Serdar, ‘Mahallenin Meraklısı’ rolünü Pınar Tekol, ‘Naci’ rolünü Dağhan Ergün, ‘İhtiyar’ rolünü ise Engin Yaman canlandırdı.

Kanlı Nigar Büyükşehir sahnesinde (2)