Oğuz Çay Taekwondoda Hedeflerini Açıkladı Oğuz Çay Taekwondoda Hedeflerini Açıkladı

Aydın-Denizli otoban inşaatında çalışan ve işten çıkarılan inşaat işçilerin direnişi sürüyor. Fernas İnşaatın taşeronu İnceoğlu İnşaatta çalışan, Denizli otoyolu inşaatı işçileri kod 46'dan işten çıkarıldı, işçiler maaşlarının ödenmediğini iddia ediyor. İşçiler devam eden otoyolun üzerinde uzun zamandır eylemdeler.

KESK Denizli Şubeler Platformu bugün direnişteki işçileri ziyaret ederek desteklerini bildirdiler. KESK adına konuşan Selçuk Göçer, KESK’in her zaman işçi sınıfının yanında olduğunu ve Fernas işçilerinin taşerona karşı yürüttüğü haklı mücadelesinde yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

“SİZİN BU KADAR ALACAĞINIZ YOK DEDİLER”

Direnişteki işçilerden Tahsin Akat, bu işletmede 17 Mart’ta iş başı yaptıklarını belirterek, “O günden bu güne sürekli çalıştık. Bu güne kadar Mart ödemesi yapıldı. Nisan ve Mayıs ödemesinin de asgari tutarlarını verdiler. Kalan alacaklarımız için sizin bu kadar hak edişiniz yok dediler. Bu kadar fazla yevmiye olamaz diyerek ödemiyorlar. Oysaki her şey kayıtlı ve ispatlı. Mart ayından bu yana ne kadar iş yaptık bunlar kayıt altında. Mart ayında yapılamayan itiraz bizim çıkışımız verildikten sonra yapılıyor. Çıkışımız paramızı istediğimizden dolayı kod 46. Maddeden verildi.” Diye konuştu.

“TEHTİD EDİLİYORUZ”

Tahsin Akat, sadece çıkışımız verilmedi siz başka yerde çalışamazsınız diye bizi tehdit ettiler diyerek, “Hakkınızda suç duyurusu yaptık diyorlar. Amaçları bizim buradan ayrılmamızı sağlamak. O kod 46’yı kaldırmadan, alacaklarımızı almadan buradan ayrılmayı düşünmüyoruz.  Biz alın terimizin, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Sorunumuz meclise ve basına yansıyınca alacağımızın hepsini değil de kendi belirledikleri rakamları o da taksitle vereceğiz dediler. Biz haklıyız ve kazanacağız. Alacaklarımızı almadan da buradan ayrılmayacağız.” Dedi.

Editör: Orhun Çoban