Makina Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) ile Denizli Makine İhtisas OSB’nin düzenlediği iftar etkinliğinde iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katılım gösterdi. PASVAK Aşevinde gerçekleşen etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı ve üyeleri, Denizli Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda DEMİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu ve üyeleri başta olmak üzere çok sayıda isim katıldı.

Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun” Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun”

Makina Üreticileri İftarda Buluştu (2)

“DENİZLİ MAKİNA ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK”

Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün yaptıkları konuşmalarda, Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin önemine vurgu yaptı. Tüm zorlukların aşılarak böylesi önemli bir üretim merkezinin temelinin atıldığı ve üretime doğru hızla yol aldığını belirterek, DEMİOSB’nin hem iç pazarın makina ihtiyaçlarını karşılayacağı gibi hem de dünyaya yerli malı makinaların ihracatının gerçekleştirileceğine vurgu yaptı.

2,5 milyon metrekare alana sahip 1300’e yakın fabrika kapasiteli DEMİOSB hakkında bilgiler aktaran DEMİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu’da DEMİOSB’nin temellerinin atılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Kasapolu, DEMİOSB sayesinde Denizli’nin makina üretiminde önemli bir söz sahibi olacağını söyledi.

Makina Üreticileri İftarda Buluştu (5)

TEŞEKKÜR ETTİ AÇIK DESTEK VERDİ

Makina Sanayici ve İş adamları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı’da iftarda bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Denizli’de makine üreticilerine önemli bir üs olacak DEMİOSB sayesinde, dünyaya Denizli üretimi makinaların ihracatında önemli avantajlar yakaladığını söyledi. Denizli açısından böylesi bir yatırımda emeği geçen herkese teşekkür eden Sarı, “Şimdi üretme, istihdam yaratma, makine sektöründe dünyada parmakla gösterilen bir yer olma zamanı” dedi.

Konuşmasında Sarı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın da her zaman olduğu gibi DEMİOSB için önemli bir girişimde bulunduğunu ve 10 bin kişiye istihdam sağlayacak olan bu projeye çok önemli destekler verdiğini hatırlatarak, “Sayın Osman Zolan başkanım bizim için elini taşın altına koydu, bize destek oldu. Seçim dönemi içindeyiz. Şimdi de bizde onun yayındayız” diyerek açık desteğini verdi.

Makina Üreticileri İftarda Buluştu (1)

“DENİZLİ’YE FAYDALI HERŞEYE VARIZ”

Makina üretiminin önemine vurgu yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'da yaptığı konuşmada, “Denizli’mizin üretimine, istihdamına, Denizli’mize katkı koyacak her şeye daima destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Denizli’mizde makine üreticilerimizin kümelenerek önemli bir üretim üssüne çevirecekleri DEMİOSB’yi de çok önemsedik. Denizli’mizin üretimi için önemli bir yer oldu. Ben hayırlı olmasını diliyorum. Makine üretici kardeşlerimize başarılar diliyorum. Birlikte yol yürümeye, Denizli’ye hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Makina Üreticileri İftarda Buluştu (3)