Denizli’de geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yaşanan olayda çeyiz parası biriktirmek için markette çalışan 28 yaşındaki Merve Acar pisi pisine öldürülmüştü. Market yakınlarındaki bir parkta başlayan tartışmada şüphelilerden biri markete kaçmış diğer şüpheliler de onu takip etmişti. Kaçan Hasan S. (25) Merve Acar’ın arkasına saklanmış şüphelilerden Yusuf S. (26) pompalı tüfekle ateş ederek genç kızın ağır yaralanmasına neden olmuştu. Genç kız kaldırıldığı PAÜ Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

YARGILAMA BAŞLADI

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olaya ilişkin hazırladığı iddianame Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Cinayetin yargılamasına bugün başlandı. Görülen ilk celsede tutuklu sanıklar Yusuf S., Emircan U. (20) Muhammet S. (20) Furkan A. (19), İsmail B. (21) ve Tolga G. (18) hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Buse Simay K. ise tutulduğu Bozkurt Kadın Cezaevi’nden SETGİS sistemi ile duruşmaya katıldı. Öldürülen Merve Acar’ın ailesi ve yakınları, sanıkların aileleri ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Savcılık olaya karışan 7 kişi hakkında ‘kadına karşı kasten öldürme’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve müebbet hapis cezası talep etti.

M E R V E N I N K A T I L Z A N L I L A R I H K I M K A R S I S I N A C I K T I 1 1709910619

OLAYI ANLATTILAR

İki Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı İki Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Dosya kapsamında tutuklu sanıklar cinayet günü yaşananları anlattı. Tartışmaların amca çocukları olan Hasan S. ve Yusuf S. arasında sosyal medyada küfürleşme ile başladığı, daha sonra tarafların buluştuğu, Yusuf S’nin yanında getirdiği tüfekle yere doğru iki el ateş ettiği anlatıldı. Hasan S. ile Yusuf S. arasında boğuşma yaşandığı, bu sırada yere düşen tüfeği Hasan S’nin alarak ateşlemek istediği fakat silah boş olduğu için silahın patlamadığı, diğer şüphelilerin Hasan S’ye saldırdığı, onun da markete kaçtığı, düşen silahı bu kez Yusuf S’nin alarak mermi sürdüğü ve market içinde iki el ateşlediği sanıklar tarafından anlatıldı. Buse Simay K. olayların çıkış nedeninin kendisi olmadığını, Yusuf S’yi durdurmaya çalıştığını iddia etti. Diğer sanıklar Hasan S’nin tahrik edici mesajlar attığını, olay anında kendilerine ağır küfürler ettiğini­ ileri sürdü. Dosya kapsamında öldürülen Merve Acar’ın yakınları ve olayla ilgili 7 tanık dinlendi.

Editör: Orhun Çoban