Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmaları ile devam etti. Rektör Kutluhan, “Pamukkale Üniversitesi olarak, Teknofest yarışlarının başladığı günden bu yana biz de üniversite gençliğimizin önünü açmak ve onlara üniversite imkânlarını sunmak, bu yarışlarda başarı kazanmak için elimizden geleni yapmaktayız. Bunların güzel bir örneğini diğer üniversitelere örnek olacak tarzda gerçekleştirdik. Teknofest yarışmaları ve her yıl düzenlenen ISIF’ta (İstanbul Uluslararası Patent Fuarı) öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin katkı sağladığı yarışmalarda toplam 36 ödül kazanmış bulunmaktayız.” dedi.
Teknofest2

TEKNOFEST, 550 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI
Teknofestin düzenlenmeye başlandığı yıllardan günümüze genel bir tablo çizen T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır ise “İstanbul’da bu festivali hayata geçirdik, tabi ki ilk yılında açıkçası dünyada da Teknofest’in genel yapısına baktığımızda herhangi eşi ve benzeri olmayan bir etkinlik diyebiliriz. Özellikle, belki teknoloji yarışmaları çerçevesinde hem Türkiye’de hem de dünyada tekil anlamda düzenlenen yarışmalarla veya airshowlar var veya teknoloji fuarları var, ama bunların hepsini bir arada kapsayan dünyada benzer iş ve benzeri olmayan bir etkinliği yapıyoruz Teknofest’te. İlk yılında, yani 2018’de de aslında bu saydığım tüm içerikleri Teknofest içeriyordu. Tabi ki burada ilk yılında bizler, bu festival bir başarıya ulaşır mı, insanlar bunu halkımız kabullenir mi, toplum bunu kabul eder mi veya işte böyle bir festival düzenleyeceğiz ama insanlar gelip katılabilir mi gibi soru işaretlerimizin olduğu bir süreci geçirmiş olduk. Ama baktığımızda ilk yılında Teknofest, 550 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.” diye konuştu.
Teknofest3
T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Elvan Kuzucu Hıdır’ın konuk olduğu Paradigma Kırılımı ve Milli Teknoloji Hamlesi Söyleşisi katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasının ardından günün anısına Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından Elvan Kuzucu Hıdır’a plaket ve çiçek takdim edilmesi ile sona erdi.

Eğitim Sen’den ÖMK tepkisi  “Meslek Kanunu Olmaktan Uzak” Eğitim Sen’den ÖMK tepkisi “Meslek Kanunu Olmaktan Uzak”

Teknofest1

Editör: Orhun Çoban