Vatandaşın sandığa gitmesine sayılı günler kala Türkiye’nin önde gelen anket şirketleri yaptıkları araştırmaları sosyal medyadan takipçilerine duyurmaya başladı. Denizli de diğer büyükşehirler gibi ilgi çeken seçim bölgelerinden biri oldu. Fakat anket şirketlerinin ulaştığı sonuçlar arasındaki tutarsızlık dikkatlerden kaçmadı. Milletvekili seçimlerinde bir çok anket şirketi sınıfta kalmıştı. Anket şirketleri adeta seçmenleri yönlendirme şirketleri oldu. Denizli’de iki parti arasında yüzde 16 farkı abartı bulunurken diğer partilerin oranlarının çok düşük görülmesi de kafaları karıştırdı. 

Anket sonuçları sosyal medyada Denizlili kullanıcıların da dikkatini çekerken, yorumlarda sonuçların rasyonel olmadığı belirtildi.

MAK’TAN ZOLAN ÇIKTI

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, sosyal medya platformu X’te Denizli’nin anket sonuçlarını yayınladı. Bin 580 ile yüz yüze görüşülerek hazırlandığı kaydedilen araştırmada Denizli’deki büyükşehir belediye başkanlığı yarışında Osman Zolan önde çıktı. Zolan’ın yüzde 42 oy aldığı araştırmada CHP adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu yüzde 26’da kaldı.

23 Şubat – 6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildiği kaydedilen araştırmada İYİ Parti adayı Yasin Öztürk yüzde 15, Gelecek Partisi adayı Sema Silkin Ün ise yüzde 4 olarak gösterildi.

D E N I Z L I Anket 1

ORC ANKETİNDE ÇAVUŞOĞLU ÖNDE

ORC’nin sosyal medya platformundan yayınladığı anket sonuçlarında ise CHP adayı Çavuşoğlu yüzde 40,2’lik oy oranı ile ilk sırada yer aldı. AK Parti adayı Zolan ise yüzde 39,8 oranında oya sahip gösterildi. Bu ankette yüzde 9,8 oranıyla kararsızlar üçüncü sırada yüzde 5,3’lük oy oranı ile İYİ Partili Öztürk ise dördüncü sırada gösterildi.

SURUÇ KATLİAMI UNUTULMADI SURUÇ KATLİAMI UNUTULMADI

D E N I Z L I D E Anket2

Editör: Orhun Çoban