Denizli’ye 20 Milyonluk Akın

Yılda 2 milyon turist ağırlayan Denizli’yi milyonlarca turist ise sanal ortamda ziyaret ediyor. Beyaz cennet Pamukkale, Hirarapolis, Laodikya Antik Kentleri gibi tarihi alanlar, tarihi camiler, müzeler gibi bir çok değeri turistler, internet ortamında 360 derecelik 3 boyutlu bir açıyla izlenmesine imkan veren programlardan keşfediyor. Denizli’nin tarihi ve doğal güzelliklerini bu yöntemle yılda verilere göre 20 milyon turist geziyor.

ÖZEL HABER 22.10.2018, 13:36 22.10.2018, 13:51
Denizli’ye 20 Milyonluk Akın
banner858

Tarihi ve turistik yerleri internet ortamından 360 derecelik 3 boyutlu bir açıyla izlenmesine imkan sağlayan sanal gezinti uygulamasında Denizli büyük ilgi çekiyor. Beyaz travertenleri ile dünyanın gözbebeği Pamukkale başta olmak üzere antik dönemin büyük şehirleri Hierapolis, Laodikya Antik Kentleri, Akhan Kervansarayı, Hierapolis Müzesi, yeraltındaki Pamukkale olarak bilinen Kaklık Mağarası, Keloğlan Mağarası, Yeni Cami, Ulu Cami, Bayramyeri Meydanı, Denizli evlerinden Mavi Ev gibi Denizli’nin birçok tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini dünyanın dört bir tarafından turistlerce sanal olarak geziyor.

DENİZLİ REVAÇTA

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan, tarihi ve turistik yerleri internet ortamından izleme imkanı sağlayan sanal gezinti uygulamasında Denizli’nin çok sayıda güzelliği yer alıyor. Denizli Valiliği’nin resmi internet sitesinden link verdiği 3dmekanlar.com sitesinde de birçok Denizli’nin tarihi ve doğal güzellikleri izlenebiliyor. Dahası birçok sitede ilgi gördüğü için Denizli’nin tarihi ve doğal güzelliklerine yer veriyor.  Yılda resmi olarak 2 milyon turistin ağırlandığı ve bu mekanları ziyaret eden turist sayısının yanı sıra sanal ortamdan da milyonlarca turist adeta Denizli’ye akın ediyor. Öyle ki, derlenen verilere göre yılda 20 milyon turistin sanal olarak Denizli’yi gezdiği ortaya çıktı. Bu durum herkesi ise memnun ediyor. Özellikle turizmciler, sanal ziyaret sonrası turistlerin, ziyaret edecekleri yer listesinde en başlara Denizli’yi yazdığını ve bunun da her yıl gelen turist sayısına olumlu yansıdığı ifade ediliyor.

Özkan TOKMAK

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir