Yaptığı hizmetlerle Pamukkale ilçesine değer katan Pamukkale Belediyesi, bir projeyi daha tamamlıyor. Göreve geldiği günden bu yana ilçeye en iyi hizmeti, en kaliteli ve hızlı bir şekilde sunmak adına gece gündüz ekibiyle birlikte çalışan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yepyeni projeleri hayata geçirirken, bir taraftan da projeleri tamamlamaya devam ediyor. Önceki dönemde inşasına başlanan ve hukuki sorunlar nedeniyle uzun süredir çalışma yapılamayan tesis, yapılan proje tadilatından sonra tamamlanıyor. Geçtiğimiz aylarda, Başkan Örki’nin Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve Bakanlığın ilgili bürokratlarıyla görüşmeleri sonrasında, Pamukkale Gençlik Merkezi projesine 150 Milyon TL’lik destek sağlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Pamukkale Belediyesi arasında yapılan protokol gereğince, Pamukkale Gençlik Merkezi projesine 150 Milyon TL’lik destek sözünün ardından, geçen yılın son günlerinde tamamlama ihalesi gerçekleştirildi. Yer teslimi yapılan proje ile ilgili çalışmalara başlandı.

Denizlili Halterci Avrupa Üçüncüsü Oldu Denizlili Halterci Avrupa Üçüncüsü Oldu

20240122_151618

PAMUKKALE GENÇLİK MERKEZİ EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Pamukkale ilçesinin en kalabalık mahallelerinden biri olan Bağbaşı Mahallesi’nde, çevresindeki Kervansaray, Zümrüt, Gökpınar, Tekkeköy, Asmalıevler, Kayıhan, Zeytinköy ve Hürriyet mahalleleri ile yaklaşık 70 bin kişiye hitap edecek olan Pamukkale Gençlik Merkezi’nin konseptiyle, mimarisiyle, dikkat çekiyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Gençlik Merkezi’nde çalışmalara başlanıldığını belirterek, “Bağbaşı Mahallesi’nde bulunan ve yargı süreçleri sebebiyle yapımına devam edilemeyen projeyi gençlerimize hizmet edecek bir konseptte tekrar gündeme aldık. Gençlerimize hitap edecek geniş kapsamlı bir Gençlik Merkezi projesi hazırladık. En kısa sürede merkezimizi tamamlayıp ilçe halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

3-83

PROJE GÜNCELLENDİ

Pamukkale Gençlik Merkezi, 2 ayrı bloktan oluşacak. 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesis mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Pamukkale Üniversitesi yerleşkesine 1.6 km uzaklıkta, öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinin en yoğun olduğu bölgede bulunan merkez içerisinde kültürden, spora, sanattan, konferans salonlarına kadar her şey yer alacak. Halkı yeşille buluşturacak, her noktasının ayrı ayrı düşünülüp tasarlandığı peyzaj alanlarıyla beraber bir bütün olan, dokusuyla şehrin mimarisine katkıda bulunacak gençlik merkezi halkın her kesimine hitap edecek. Pamukkale Gençlik Merkezi’nde konferans salonları, seminer salonları, fuaye-sergi salonları, ofisler, minyatür, hat, ebru ve resim atölyeleri olarak kullanılacak görsel sanat atölyeleri, tiyatro, dans, sinema derslikleri olarak ritmik sanat atölyeleri, müzik eğitim derslik alanları, revir, nikah salonu, basketbol sahası gibi bölümler yer alacak. Gençlerin, sosyal, kültürel ve eğitsel bakımdan daha da gelişmesine olanak sağlanacak merkezde, salonlar, derslikler, ofisler dışında, iki ayrı blok yürüyüş parkurları ve rampalar ile birbirine bağlanırken, vatandaşların üzerinde gezebildiği yeşil çatılar, dinlenme ve faaliyet alanları da bulunuyor. Yaklaşık 85 kişilik ekibin görev yaptığı Pamukkale Gençlik Merkezi’nde çalışmaların kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

image00044