Pamukkale Belediyesi, ilçeye kazandırdığı spor tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Kınıklı Mahallesi’nde bulunan Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Lisesi’ne yapılan ragbi sahasında gerçekleşen “Pamukkale Belediyesi 32 Adet Spor Tesisinin Toplu Açılış Töreni”ne Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ev sahipliği yaptı.

akköy

BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU

“Göreve geldiğimizde hayalini kurduğumuz bir konunun daha gerçeğe dönüşmesini sağlamak nasip oldu” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçeye yapılan spor tesisi yatırımlarının toplam maliyetinin 191 milyon TL’yi bulduğunu ifade etti. Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün tekerlekli sandalye basketbol takımının lokomotif olduğunu belirten Başkan Örki, “Takımımızı 1. lig’e kadar çıkardık ve bugün gruplarında lider durumdalar. Aktif olunan branş sayımızı 14’e kadar çıkardık. Bugün milli sporcu sayımız 22, milli antrenör sayımız ise 6’ya ulaştı. Bu sayıyı daha da artırmak için ilçemize 32 adet spor tesisi kazandırdık. 23 halı saha ile birlikte ragbi ve futbol sahası olarak kullanılabilecek bu spor tesisi var. 2 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, 2 adet voleybol sahası ve 2 adet FIFA standartlarında zemine sahip 2 adet futbol sahası yaptık. Bu kıymetli yatırımlarımızın 8 tanesini okullarımızın içindeki alanlara inşa ettik. Bu yatırımların bugünkü güncel değeri toplam 191 milyon TL. Bu kadar büyük yatırımları gerçekleştirmemizi sağlayan, sporu ve sporcuyu sonuna kadar destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bu işler öyle kolay olmuyor. Milletvekillerimiz, teşkilatımız arkamızda olmasa bunları hayal bile edemezdik. Bugün geldiğimiz noktada hayallerimizin gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz. Spor tesislerimizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı nesiller yetişecek. İnşallah daha da güzelleri yapılacak. Daha nice başarılara diyor. Tesislerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

image00003-1

İLMAN: “HEDEFİMİZİ 50 BİN OLARAK BELİRLEDİK”

Denizli Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, spora yapılan yatırımların önemine değinerek, “Pamukkale Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu güzel hizmetler için çok teşekkür ederiz. Açılışı yapılan 32 tesis gençliğimize, geleceğimize atılmış önemli adımlardır. Üretimde ve sanayide marka olan şehrimizin sporda da marka şehri olması yolunda da hızla ilerlediğini görmek sevindirici. Geçtiğimiz yıllarda şehrimize 5-6 bin civarında sporcu geliyordu, 2023 yılında ise 68 ulusal ve uluslararası organizasyonlarla 22 binden fazla sporcu Denizli’mize geldi. Bu yapılan tesislerle hedefimizi 50 bin olarak belirledik. Bu tesisler için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor tesisimizi kullanacak olan sporcularımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

image00013

ZOLAN: “SPOR HAYATIN KENDİSİDİR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale’ye kazandırılan 32 tesisin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Bu tesisler, on binlerce gencimizin spor yapmasına olanak sağlayacak. Gençlik demek şehrimizin, ülkemizin geleceği demek. Onlar için her türlü imkânı sağlamamız gerekiyor. Spor hayatın kendisidir. Sporda ahlak, ekip ruhu, başarı vardır. Bunlar ile gençlerimiz hayata, geleceğe hazırlıyoruz. Çocuklarımız sporla, kültürle, sanatla daha başarılı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel eserleri kazandıran Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum. İnşallah Denizli’miz her alanda olduğu gibi sporda da daha ileri gidecektir. Hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah daha güzel hizmetler yapmayı Allah'ım bize nasip etsin” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Pamukkale Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 32 spor tesisinin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra paramotor gösterisi ile alana ragbi gösteri maçının topu sahaya ulaştırıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ragbi takımları arasında yapılan gösteri maçının başlangıç vuruşunu yaptı. Öğrencilerin katılımı ile yapılan koşu yarışmasının startını da Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan verdi. Sahada kurulan alanlarda Taekwondo, Karate ve Güreş branşlarında gösteri müsabakaları yapıldı. Koşu yarışmasında birinci olan Bhaki Bankhlodot, Mert Pakmak ve Umut Kaan Sarı’ya ödülleri düzenlenen törenle verildi.

19 Mayıs Coşkusu Pamukkale’yi Sardı 19 Mayıs Coşkusu Pamukkale’yi Sardı

image00003-1

Editör: Haydar Buğra Tokmak