CHP’nin Çivril’de belediye başkan adaylığını açıklayıp, daha sonra kararını değiştirerek adaylığını geri çektiği Kemal Aslan, bağımsız aday oldu. CHP Çivril adayını Semih Dere olarak açıklarken, karara tepki gösteren Aslan, İlçe Seçim Kurulu’na bağımsız adaylık başvurusu yaptı.

“HALKIMIN DESTEĞİNE GÜVENEREK DEVAM EDİYORUM”

Aslan kararını sosyal medya hesabından duyurdu. CHP Çivril İlçe Örgütü’nde 2 yıl ilçe sekreterliği, 2 yıl da saymanlık yaptığını belirten Aslan; “4 yıl örgütte görev yapan ve onlarca yerel, genel ve referandum seçimlerinde saha çalışması yapmış bir parti emekçisiyim. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Çivril Şubesi’nde 2 dönem yani 4 yıl saymanlık ve 2 dönem yani 4 yıl şube başkanlığı yapmış toplamda 8 yıl Çivril Şubesi’nde çalışmış birisiyim. Bu görevlerde toplumun sorunlarını her daim duyarlılık göstermiş; işimden, ailemden, evimden özveride bulunarak tırnaklarımla kazıyarak bu konuma gelmiş bir insanım. Yaşadığımız bu süreçte her zaman halkımın takdirine ve desteğine güvenerek yola çıktım ve devam ediyorum, edeceğim. Bana duyulan güveni ve desteği karşılıksız bırakamayacağıma dair halkıma söz verdim” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı 22 Yaşında Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı 22 Yaşında

MEVCUT BAŞKAN’DA BAĞIMSIZLIĞINI İLAN ETTİ

Kemal Aslan gibi aday gösterilmeyen  AK Partili Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’da son günde bağımsız adaylık başvurusu yaptı. Mevcut başkan Niyazi Vural AK Parti tarafından yeniden aday gösterilmemiş, yerine ise önceki dönem başkanlarından Dr. Gürcan Güven’in aday yapılmıştı. Başkan Niyazi Vural uzun zaman sessizliğini korurken dün mesai saati bitmeden bağımsız belediye başkanı adaylığı için başvuruda bulundu.

Çivril’de iki bağımsız adayın çıkması parti dengelerini bozarken seçimlerinde kıran kırana geçeceğinin sinyallerini veriyor.