PAÜ Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek Konferans Salonu’nda düzenlenen lansman etkinliğine Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz, İİBF Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun, etkinliğe destek sağlayan sponsor firma temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğe, çevrim içi olarak katılan Hatay Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zülale Arslan Yılmaz bir konuşma gerçekleştirdi. Yılmaz, proje öncesi ve sonrasına dair kısa bir değerlendirme yaparak, başta Pamukkale Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

YKS Maratonu Sürüyor: İkinci Oturum Başladı YKS Maratonu Sürüyor: İkinci Oturum Başladı

Paü Gülümse 1

“DEPREM BİZİ YIKMADI, AKSİNE DAHA DA GÜÇLENDİRDİ”

PAÜ Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Gadir Açıkel PAÜ ile Gülümse Projesi öğrencileri adına bir konuşma yaptı. Açıkel: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Hatay’ın güzel ilçesi Samandağ’da, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte kutladık. İki gün süren festivalimizde, çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeler, umudumuzu ve dayanışma ruhumuzu pekiştirdi. Festivalimizle çocuklarımıza neşe getirmek, köy okullarımıza oyuncak dağıtarak eğitimlerine katkıda bulunmak ve bayram kutlamalarına katılarak birlikte güçlü olduğumuzu göstermek istedik. Bu projemizle, Hatay’ın ve Samandağ’ın direncini, küllerinden yeniden doğma kabiliyetini tüm dünyaya ilan etmek istiyoruz. Deprem bizi yıkmadı, aksine daha da güçlendirdi.”

Paü Gülümse 3

“SEKİZ BİN ÖĞRENCİYİ ETKİNLİK ALANINDA AĞIRLADIK.”

PAÜ Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve PAÜ Alternatif Genç Topluluğu ve PAÜ Çağın Hukukçuları Topluluğunun danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Onur Kahan Arslan yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bugün sene başında başladığımız PAÜ ile Gülümse Projesinin tamamlanıp son gününe geldiğimiz bir gün. Ben de Hataylıyım. Maalesef depremden sonraki durumu çok iyi biliyorum. Gerçekten enkaza dönmüş, yokluklar içerisinde bir şehir. Basit bir fikirle başlayan süreç nihayetinde de 19-23 Nisan tarihleri arasında PAÜ ile Gülümse Projemizi alnımızın akı ile bitirdik. Bu proje kapsamında etkinlik alanında iki gün boyunca yaklaşık sekiz bin öğrenciyi etkinlik alanında ağırladık. Dört tane daha önce hiç gidilmemiş köy okulunu ziyaret edip çocuklarımıza üç binin üzerinde oyuncak hediye ettik. Akşamları da şenlik alanına gelemeyen deprem dolayısıyla engeli oluşan kardeşlerimizi ziyaret edip onlara çeşitli hediyeler ulaştırdık.”

Paü Gülümse 2

“KENDİ İÇERİSİNDE ASİL BİR ETKİNLİK”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, etkinliğin kendi içerisinde asil bir etkinlik olduğunun belirterek, “Çünkü ilk heyecanlarıyla bana geldiklerinde ben de hemen yapalım dedim. Yardıma ihtiyacınız var mı? Diye sordum, ikinci sorum bu oldu. Onlar dediler ki yardıma ihtiyacımız yok. Ben de Allah razı olsun dedim. İkinci şeyimiz ayrılırken, yine bakın biz el önüne çıkacağız. Etkinliğin güzel olması için yardıma ihtiyaçları olup olmadığını tekrar sordum. Kahan Hocam, tamam sıkıntı yok dedi. Şu anda Rektörlük olarak sadece altyapısı ile bizden istenenleri, bize düşen görevleri yaptık, çok üst bir şey yapmadık. Bu etkinlik gerçekleştirildi kendilerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Etkinliğin sonun Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan;Dr. Öğr. Üyesi Onur Kahan Arslan’a, Samandağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülale Arslan Yılmaz adına Dr. Öğr. Üyesi Onur Kahan Arslan, Denizli Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer’e, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin’e, etkinliğe destek sağlayan sponsor firma temsilcilerine ve projede görevli olan öğrencilere plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Editör: Orhun Çoban