Çocuklar Hatay'da ‘PAÜ ile Gülümse’yecek Çocuklar Hatay'da ‘PAÜ ile Gülümse’yecek

Yenilikçi yaklaşımlar ve veriye dayalı bilgiyle elde edilen iç görüyü, etkin ilişki ağı ve tanımlanmış bir modeli kullanarak dünya genelinde bireylerin ve kuruluşların öğrenme ve gelişimlerini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olan EFQM Mükemmellik Tanıma Programı ile ‘Ulusal Kalite Hareketi’ne dahil olan Pamukkale Üniversitesi, KalDer ile birlikte imzaladığı iyi niyet protokolüyle ‘Kurumsal Olgunluk Seviyesi Belirleme’ adına ilk adımını attı.

A W176461 03

“ÜNİVERSİTEMİZ DE BİZİMLE ARTIK BU YOLDA BERABER”
Rektörlük Senato salonunda yapılan imza töreninde konuşma yapan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar, şunları dile getirdi:
“Pamukkale Üniversitesi Ulusal Kalite Hareketi’ne dahil olarak bugün bu imza ile çok önemli bir yolculuğa çıkıyor. Yönetim ve kalite sistemleri hemen hemen her on yılda bir dünyada değişen gerek ekonomik gerek siyasal gerekse sosyoekonomik nedenlerle değişiyor. Üniversitelerin de artık yavaş yavaş eğitim sistemleri değişiyor ve dönüşüyor. KalDer olarak kendilerine eşlik etmek için 35 yıla yakın süredir bilgi ve birikimlerimiz ile kuruluşlara yetkin eğitmen ve danışman kadromuz ile rehberlik ediyoruz. Pamukkale Üniversitesi ile de bu sürecimiz bugün itibariyle başlamış oldu Hayırlı uğurlu olsun.”
A W176461 05

“ÜNİVERSİTEMİZİ DAHA KALİTELİ BİR ALANA TAŞIMIŞ OLACAĞIZ"
PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, beyannameyi imzalamaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Üniversitemiz üç yıldır kalite üzerine çok yoğun çalışmalar yapmıştır. Bunun en önemli sebebi değiştirmiş olduğu misyon ve vizyonda gizlidir. ‘Üreten üniversite’ misyonu ile ‘Üniversite hayatın rehberi’ vizyonu ile yola çıkmıştır. Buradaki amacımız da şehirle bütünleşmektir. Biz şehirde olan hareketleri yakın takip ediyoruz. Şehir de bizi yakından takip ediyor. Birçok etkinliği, toplantıyı şehirle birlikte yapıyoruz. Buradaki kalite de şehirle buluşmamız da bizi ayrıca çok mutlu etmiştir. Şu anda sürdürülebilir bir kalitenin oluşturulmasında, sürdürülebilir enerjiden tutun da sürdürülebilir bir yerel hayatın kurulması için birçok dönüşüme ihtiyaç vardır. Bu dönüşümlere üniversite olarak takip etme güçlüğü malumunuzdur. Ama bir ulusal kalite hareketi çerçevesinde bizim bunları takip etmemiz çok kolay olacaktır. Kendilerinden yardım alacağız, onlar da bize bu konuda rehberlik edecek. Biz de üniversitemizi daha kaliteli bir alana taşımış olacağız.” dedi.