Diyanet İşleri Başkanlığı ile Üniversiteler arasındaki iş birliğini güçlendirmek, İlahiyat ve İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin;Kur'ân-ı Kerîm'i güzel okuma becerilerini geliştirmek, hafızlıklarını korumalarına katkı sağlamak ve ülkemiz ve yurt dışında düzenlenecek olan uluslararası Hafızlık ve Kur'ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma Yarışmalarına Türkiye'yi temsilen katılacak yarışmacıların; ulusal düzeyde yapılan yarışmalarda tecrübe edinerek uluslararası yarışmalarda ülkemizi daha iyi temsil etmeleri sağlamak amacıyla 2024 yılında İlahiyat-İslami İlimler Fakülteleri Arası Hafızlık ve Kur'ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma Yarışmaları tertip edildi.

9-12

Bakan Yusuf Tekin Açıkladı: 1 Nisan’da Okullar Tatil Bakan Yusuf Tekin Açıkladı: 1 Nisan’da Okullar Tatil

Bu yıl ilk defa düzenlenen yarışmanın üniversite bazında yarışmaları tamamlanmasının ardından erkekler Kur'ân-ı Kerîm'i Güzel Okuma alanında üniversite birincilerinin katıldığı bölge finali yarışması, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ev sahipliğinde yapıldı.Yarışmaya Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Durmuş Akalın, Denizli İl Müftü Yardımcısı Âdem Karakelebek, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri ile yarışmacı üniversitelerden misafirler katılım gösterdi.

15-1

REKTÖR KUTLUHAN: “TÜRKİYE FİNALİNDE KAZANAN KİŞİ BURADAN ÇIKACAK.”

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan açılış konuşmasında: “Üniversite olarak çok mutlu ve gururluyuz. Böyle güzel bir mekânın böyle güzel bir yarışma için kullanılması bizleri çok mutlu etti. Buradan güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Türkiye finalinde kazanan kişi buradan çıkacak. Camimizin yapılmasında emeği geçen Sait Atıcı büyüğümüz vefat etti. O da böyle etkinliklerin yapılmasını çok istiyordu. Onun da mekânı cennet olsun. Amacımız; Üniversite olarak şehirle bütünleşmek ve gerçekten toplumun dertlerine ortak olmak. Üniversite olarak bu yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Yarışmacı kardeşlerimize başarılar diliyorum.” ifadesinde bulundu.