1.2 Milyon Öğrencinin Merakla Beklediği  LGS Sonuçları Açıklandı 1.2 Milyon Öğrencinin Merakla Beklediği LGS Sonuçları Açıklandı

Kongre açılış konuşmasını yapan Kongre Başkanı Prof.Dr. MiroslawBonek ödülün Prof. Meran’a verilme gerekçesini “Pamukkale Üniversitesi ile Silesian Üniversitesi arasında Uluslararası bilimsel iş birliğinin geliştirilmesine, Malzeme Mühendisliği alanında çok sayıda bilim insanı yetiştirilmesine ve iki ülke arasında gerçek dostluk bağlarının kurulmasına” olan katkıları olarak açıkladı.

Cemal Meran Ödül 1

Prof. Dr. Meran ise yaptığı açıklamada, söz konusu ödülün geçen sene verilmeye başlandığını, ilk onur ödülünün Slovekya’nınZilina Üniversitesinden Prof. Peter Palcek’e verildiğini, ikincisinin 26 Ocak 2024 tarihinde Polonya’nın Gliwice şehrinde gerçekleştirilen Talentdetector 2024 konferansında kendisinin layık görülmesinden dolayı büyük bir onur, gurur ve mutluluk duyduğunu, ödül için Kongre Başkanı Prof.Dr. MiroslawBonek’e, Biyomalzemeler ve Mühendislik Malzemeleri Bölüm Başkanı Prof.Dr. TomaszTanski’ye, çok güzel bir ödül töreni hazırlayan Polonyalı öğretim üyesi arkadaşlarına, 2007 yılında Silesian Teknoloji Üniversitesi ile başlayan ilişkilerinin bu güne gelmesindeki katkılarından dolayı Prof.Dr. LeszekDobrzanski ve Dr. MarzaneKraszewska’ya çok teşekkür etti. Prof. Meran ayrıca yaptıkları ikili görüşmeler esnasında iki üniversite arasında akademik ve öğrenci merkezli iş birliklerini artırma konusunda yapılabilecek çalışmaları da görüştüklerini ifade etti.

Editör: Orhun Çoban