Sadece ‘Beyaz Cennet’ Pamukkale’si ile değil, antik kentleri ve diğer tarihi miraslarıyla Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan Pamukkale ilçesinde turizm gelirlerinin artırılması ve istihdamın yaygınlaşmasına yönelik projeler dikkat çekiyor.

Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı

A W168671 02

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir de bu alanda yatırımlar ve turizmciye destek sözü verdi. Turizm sektörünün gelişimine katkı koyacaklarının altını çizen Pekdemir, ilçenin turizm potansiyelini daha da artırmak, tanıtımına ve gelişimine yönelik adımlar atmak istediklerini kaydetti.

Seçim çalışmalarında Pamukkale, Karahayıt ve Akköy üçgeninin Termal Sağlık Turizmi'nin merkezlerinden biri olduğunu belirten Pekdemir, bölgenin ekonomik katkısının önemine dikkat çekti. Bu doğrultuda, turizm sektörünün gelişimi için tanıtım, fuar ve turist organizasyonları gibi etkinliklere önem verilmesi gerektiğini ifade eden Pekdemir, bölgeye daha fazla turist çekmek ve marka değerini artırmak amacıyla çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

A W168671 01

Pekdemir, Termal Sağlık Turizmi'nin Denizli ekonomisine önemli katkılar sunacağını ve bu nedenle bölgenin turizm potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Bölgenin büyük ölçekli yatırımlara layık olduğunu belirten Pekdemir, kendi döneminde turizmcilerin ihtiyaçları doğrultusunda destek çalışmaları üreteceğini ve turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayacaklarını ifade etti.