banner610

banner609

Denizli’de E-Nabız Kullanımına Dikkat Çekildi

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi kapsamında ilde bulunan Kamu Hastaneleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından stant kurularak vatandaşlar afiş ve broşürlerle E-Nabız konusunda bilgilendirildi ve isteyenlerin E-Nabız sistemine kayıt olması sağlandı.

SAĞLIK 09.08.2019, 12:31
Denizli’de E-Nabız Kullanımına Dikkat Çekildi
banner930
banner931

Kişinin tıbbi geçmişine tek bir yerden ulaşabildiği ve sağlık okuryazarlığını arttırmada rolü büyük olan E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi başlatıldı. Proje kapsamında İlde bulunan Kamu Hastaneleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından hastanelerde poliklinik girişlerinde İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından İlçelerde vatandaşların yoğun olduğu meydanlarda stant kuruldu. Hasta, hasta yakınları, vatandaşlar ve sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği stantlarda afiş ve broşürler ile E-Nabız sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunularak isteyenlere E-Nabız Sistemine kayıtları yaptırıldı.

E-Nabız ile Hastalarımızın Tetkiklerini Yanında Taşımasına Gerek Kalmayacak

Servergazi Devlet Hastanesi’nde kurulan standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, E-Nabız üzerinden vatandaşların, kişisel sağlık verilerini, tetkik ve tahlillerini tek bir yerde görebildiğini belirterek başlattıkları proje ile Denizli’de daha etkin ve gereksiz tahlillerin yapılmadığı bir sağlık takip farkındalığı oluşturmak istediklerini söyledi. Öztürk: “Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi; vatandaşların tüm sağlık kayıtlarını tek bir platformda toplayan, zaman ve mekandan bağımsız olarak kolay, hızlı ve güvenilir şekilde erişimine ve kontrolüne sunan kişisel sağlık kaydı sistemidir. Vatandaşlarımız tüm sağlık bilgilerine buradan ulaşabildiği gibi herhangi bir hastanede istediği branşa muayene randevusu da alabilirler. Vatandaşlarımız ister cep telefonlarına indirerek ister bilgisayar üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve E-Devlet Şifresi ile giriş yaparak E-Nabız uygulamasını kullanabilirler. Müdürlük olarak Denizli’de E-Nabız kullanıcı sayısını arttırmak amacıyla başlattığımız “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi ile istiyoruz ki vatandaşlarımız herhangi bir sağlık kuruluşuna gittiğinde elinde tetkiklerini taşımasın, E-Nabız üzerinden tüm işlemlerini görebilsin ve gerektiğinde eski tetkik ve tedavilerini ilgili hekime uygulama üzerinden gösterebilsin. Böylece hem daha kapsamlı ve etkin hem de gereksiz tetkiklerin önüne geçilen bir muayene süreci gerçekleşecektir. İnanıyorum ki Denizli’de kanser taramaları ve organ bağışı projelerimizde yakaladığımız başarıyı E-Nabız projemizde de yakalayacağız. Vatandaşlarımızı kendi sağlıklarını daha yakından takip edebilmeleri ve bilinçli sağlıklı bir toplum oluşturabilmek adına E-Nabız kullanmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir