Sarayköy Belediyesi, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennem azabından kurtuluş Ramazan-ı Şerif etkinlikleri kapsamında her gün bir mahallede iftar programı düzenliyor.

Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı

Ramazan ayının 8. gününde gönül sofrası Ada Mahallesi'nde kuruldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeği öncesi Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi Esin Özbaş, vatandaşlarla bir araya gelerek hasbihal etti. Ezan okunmasıyla birlikte kurulan iftar sofrasında hep birlikte oruçlar açıldı.

Sarayköylüler Iftar Sofralarında Buluşuyor (5)

Vatandaşlarla aynı sofrada buluşan Başkan Özbaş, duaların edilmesinin ardından kurulan masaları tek tek ziyaret ederek mahalle sakinleriyle görüştü.

Başkan Özbaş, düzenledikleri iftar programları ile Ramazan coşkusunu yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Mahalle kültürünün devamını sağlayarak birlik ve bütünlük sağlamak istediklerini dile getiren Başkan Özbaş, "Ramazan ayının coşkusunu bir araya gelerek, yan yana aynı masalarda oturup birlikte orucumuzu açarak yaşıyoruz. Her akşam bir mahallemizde bir araya gelerek Ramazan ayının manevi iklimini hep birlikte hissediyoruz. Vatandaşlarımızı 11 ayın sultanı Ramazan'da kuracağımız sofralarımıza davet ediyoruz" dedi.

Sarayköylüler Iftar Sofralarında Buluşuyor (2)

Sarayköylüler Iftar Sofralarında Buluşuyor (6)