SOL Parti Denizli İl Başkanı Serdar Aktaş yaptığı açıklamada, tarikat müfredatının derhal geri çekilmesi gerektiğini belirterek, “ÇEDES projesi ile okulları tarikatlara açtılar. Müfredat değişikliği ile eğitim tümüyle tarikatların bağnaz ve gerici zihniyetine teslim ediliyor. Cumhuriyet dönemi ve kazanımlarını müfredattan çıkartarak siyasal İslamcı rejim için kuruluş tarihi yazılıyor. Edebiyatı kültürü, aklı ve bilimi yok sayarak oluşturulan bu Orta Çağ kalıntısı karanlık düşüncelerle örülü müfredatı reddediyoruz.” Dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN YARINLARINA İPOTEK KONULUYOR”

‘‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’’nin hükümetin siyasal-ideolojik yaklaşımına “biat ve itaat”i merkezine alan bir nesil yetiştirme programı olduğunu vurgulayan Aktaş, ‘‘Çocuklarımızın gözlerimizin önünde heba edilmesine sessiz kalmamız beklenerek ve en önemlisi çocuklarımızın yarınlarına ipotek konularak öğretim programları sil baştan değiştiriliyor’’ dedi.

“11 HAZİRAN SALI GÜNÜ OKULLARA GİTMEYECEĞİZ”

Müfredat değişikliğinin, toplumsal fayda ve çocuğun üstün yararı ilkelerini değil, siyasal çıkarları merkezine aldığı ifade Aktaş boykot çağrısında bulunuldu.

TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi

İl Başkanı Serdar Aktaş basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘‘Bizler, çocuklarımızın haklarına, emeklerine ve geleceğine sahip çıkmak, bu müfredat değişikliğinin geri alınması talebimizi daha güçlü ifade etmek ve bu itirazı ülkenin dört bir yanından yükseltmek için 11 Haziran Salı günü okula gitmiyor, boykot ediyoruz.

Çocukları, yarınlarımızı tarikatlara ve tarikat zihniyetine teslim etmeyeceğiz. Bunun için birleşerek mücadele etmeye çağıyoruz. Bu tarikat müfredatı derhal geri çekilmelidir!

Laik ve demokratik bir ülke için; aydınlık yarınlar için eğitim emekçileri, öğrenciler ve aileler el ele verip direnmenin zamanıdır! Tüm Denizlileri 11 Haziran Salı günü saat 18.30’da Gazi İlkokulu önüne davet ediyoruz. Bilim dışı müfredatı reddediyoruz, geri çekilsin” dedi.

Editör: Orhun Çoban