Denizli’de, şehir içi minibüs ve otobüs yolcu taşıma ücretleri ile ilçe minibüs ücretlerine bugünden itibaren geçerli olacak yeni fiyatların ardından ulaşımda bir zam haberi de ticari taksilerden geldi. Güncellenen ticari taksi ücretleri yüzde 50 zamlandı.

İNDİ BİNDİ ÜCRETİ 90 TL

Denizli'de 14 Haziran'dan itibaren geçerli olacak yeni tarife ile birlikte taksilerde açılış ve kilometre başına ücretlerde ciddi artışlar yaşandı. Açılış ücreti yüzde 50 artışla 15 TL'den 22,5 TL'ye yükseltilen kentte, indi-bindi ücreti 60 TL'den 90 TL'ye çıktı. Böylece 0-2,5 Kilometre mesafede açılış dahil ücret 90 TL oldu.

Yeni ücret tarifesine göre, 0-30 kilometre mesafede açılış dahil kilometre başına ücret yüzde 50 artışla 18 TL'den 27 TL'ye yükseldi. 30-60 kilometre mesafede açılış dahil kilometre başına ücret 17 TL'den 25,50 TL'ye çıktı. 60-90 kilometre mesafede açılış dahil kilometre başına ücret 16 TL'den 24 TL'ye yükseldi. 90 kilometre ve üzeri mesafede açılış dahil kilometre başına ücret 15 TL'den 22,50 TL'ye çıktı.

HAVALİMANI SERVİS ÜCRETLERİNDE ARTIŞ

Konut Satışlarında Düşüş Sürüyor Konut Satışlarında Düşüş Sürüyor

Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Hava Ulaşım A.Ş tarafından kent merkezi ile Çardak Havalimanı arasındaki tarifeli servis ücretleri ile özel servis hizmetlerinin (VİP) fiyatlarının güncellendiği öğrenildi.

Bugünden itibaren geçerli olacak tarifeye göre, Çınar-Çardak Havalimanı arasındaki servis ücreti kişi başı 170 TL olarak belirlenirken, özel servis hizmetinin fiyatı 340 TL oldu. Karahayıt-Çardak Havalimanı servis ücreti 250 TL olurken, rahat koltukta yolculuk yapmak isteyenler için özel servis hizmetinin fiyatı da 425 TL olarak belirlendi.

Editör: Orhun Çoban