SOL Parti Denizli İl örgütü 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamayı yapan İl Başkanı Serdar Aktaş, “31 Martta karanlık rejime karşı 22 yıldır kararlılıkla direnen milyonlar kazandı. Çürümüş rejimin yenilmeye mahkûm olduğunun göstergesi olan Mart seçimleri aynı zamanda sola ve toplumsal muhalefete de bir mücadele çağrısı olarak okunmalı.” Dedi.

“YARINLARIMIZI GERİCİLİĞİN PENÇESİNDEN KURTARABİLİRİZ”

Aktaş, 1 Mayıs’ta sokağın ve toplumsal mücadelenin birleşik sesinin yükseltilmesi gerektiğini belirterek, “Ülkenin toplumsal direnme güçlerini, ilerici birikimlerini, açlığa ve sefalete sürüklenen tüm emekçilerin birleşik ve örgütlü mücadelesini geliştirerek yarınlarımızı gericiliğin pençesinden kurtarabiliriz.

Bunu için; 1 Mayıs şimdi sokağın ve toplumsal mücadelenin birleşik sesinin yükseltilmesi, her gün biraz daha yoksulluğa ve geleceksizliğe mahkum edilen halkın somut talepleri etrafında yeni bir mücadelenin örgütlenmesi için bir başlangıç noktası olmalıdır. Şimdi, emek güçlerinin, gençlerin, kadınların ve tüm yurtsever emekçi halkın inisiyatiflerini güçlendirmek için yürüme zamanıdır. Açlığa mahkûm edilen milyonlarca emeklinin, emekleri sömürülen işçilerin, gelecekleri çalınan gençlerin, yaşam haklarına saldırılan kadınların ve iktidarın baskıcı politikalarına karşı susturmaya çalıştığı milyonların sesini 1 Mayıs’ta Ulus Meydanı’nda haykırmak için buluşalım” ifadelerine yer verdi.

Sol Parti 1 Mayıs taleplerini de şu şekilde açıkladı;

Asgari ücret hemen güncellenmelidir. En düşük emekli maaşı asgari ücrete çekilmeli. Kiracıların tahliyesi durmalı, işten çıkarmalar yasaklanmalı. Kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçları ertelenmelidir. Servet vergisi uygulanmalıdır.  Yurttaşlık geliri ödemesi başlatılmalıdır. Üretim maliyetleri düşürülmeli örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılmalıdır. Dış borçlar ertelenmeli veya iptal edilmelidir.

Cumhurbaşkanı Sokak Köpekleriyle İlgili Talimat Verdi; “Daha Ne Bekliyorsunuz, Adım Atın” Cumhurbaşkanı Sokak Köpekleriyle İlgili Talimat Verdi; “Daha Ne Bekliyorsunuz, Adım Atın”