TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, savaşa ve adaletsizliğe ‘hayır’ dedi. Hafta boyunca TBMM’de Genel Kurulu yönetecek olan Karaca, milletin sorunlarına çözüm üretecek bir dönem olmasını diledi. Karaca, “ Türkiye Büyük Millet Meclisinin 28'inci Yasama Döneminin İkinci Yasama Yılındayız. Ben Türkiye Büyük Millet Meclisinin saygıdeğer üyelerine, tüm milletvekillerimize yeni yasama döneminin hayırlı uğurlu olmasını ve milletimizin sorunlarına çözüm üretecek bir yasama dönemi olmasını temenni ediyorum” dedi.

“BARIŞTAN YANA TUTUM ALMALIYIZ”

“Bugün aslında, gerçekten, ülkemizde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yüz yıl önce dile getirdiği "Millet hayatı tehlikeye maruz kalmıyorsa savaş bir cinayettir." ve "Yurtta barış, dünyada barış." sözlerinin bir kez daha anlam kazandığı bir süreçten geçiyoruz.” Meclisin açıldığı gün 1 Ekim’de Meclisimize çok yakın bir mesafede patlayan bomba, ardından Orta Doğu'da; Filistin ve İsrail'de kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği kanlı bir savaşı yaşıyoruz.”

10 EKİM KATLİAMININ YILDÖNÜMÜNDE ADALET ARAYAN AİLELERE DESTEK

İşte Denizli CHP’den Aday Adayı Olan İsimler İşte Denizli CHP’den Aday Adayı Olan İsimler

10 Ekim’e dair toplumsal hafızaya ve toplumsal travmaya dikkat çeken TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca “Türkiye'de, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamının, 104 yurttaşımızın hayatını kaybettiği 10 Ekim katliamının yıl dönümü. 10 Ekim katliamındaki adalet arayışının da buradan dile getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. 10 Ekim katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza, bu kanlı savaşta yaşamını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm insanlığa başsağlığı diliyorum.”