DOSB’de Geleneksel Bayramlaşma Programı Yapıldı DOSB’de Geleneksel Bayramlaşma Programı Yapıldı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük fedakarlıklar ve mücadeleler sonucunda zaferle sonuçlanan İstiklal Savaşımız ve Cumhuriyetimizin kurulmasının ardından yurt gezilerine çıkmış, bu anlamlı gezilerden biri olan Denizli ziyareti ilimiz adına bir kıvanç vesilesi olmuştur.

Atatürk’ün Milli Mücadelemizin zaferle sonuçlandırılmasında tarihi öneme sahip Ege Bölgesi'ne gerçekleştirdiği gezide ilimizi ziyaret ettiği bu tarihî günün yıl dönümünü, bugün bizler de aynı duygularla idrak ediyoruz.

Denizli, Ege Bölgesi'nde, Kuvay-i Milliye ve Milli Mücadele hareketlerinin mihrakını teşkil eden Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin çağrısıyla Yunan işgaline karşı, bölgede ilk protesto mitingini yapan ve direnişe geçen ilk şehirlerden birisidir.

Bağımsızlık mücadelesinde,  Denizli’mizin milli mücadeleye olan tartışmasız katkısı,   -bugün de- gelişen ekonomisi ve her alandaki atılımlarıyla Atatürk’ün gösterdiği “Muasır Medeniyetler” hedefinin yakalanması yolunda büyük bir şevkle devam etmektedir.

Denizli halkı olarak bizlere düşen görev; ekonomide, sanayide, turizmde, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarımda, kısacası her alanda belirlenen hedefleri aşarak Denizli’mizi daha da ileri taşımaktır. Bu manada heyecanımız azmimiz ve gayretimiz her daim devam edecektir.

Akıl ve alın teri dökerek her alanda olduğu gibi özellikle ilimde, bilimde, fende ve üretimde daha çok çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize teşriflerinin 93. yıl dönümünü kutluyor; 93 yıl önce bugün Denizli’mize teşrif ederek kentimizi ve insanımızı onurlandıran, şehrimizde ziyaret ettiği her yerde gönüllerde iz bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor; kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

Editör: Haydar Buğra Tokmak