Denizli Dağ Arama Kurtarma (DAK), “Yaşam için biz varız“ sloganıyla 2016 yılında kurulan Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) Merkezefendi Kültür Merkezinde kuruluşunun 8.yılını, Denizli Mülki amirleri, AFAD, odalar ve şehrimizde faaliyetlerini sürdüren diğer Sivil Toplum Kuruluşları, Arama kurtarma ekipleri ve Dağ Arama Kurtarma ekibine gönül veren vatandaşlarımızın katılımı ile kutlandı. Yapılan etkinlikte arama kurtarma çalışmalarında kullanılan teknik malzemeler, araçlar, metodlar hakkında bilgilendirmeler ve dağ arama kurtarmanın katıldığı operasyonlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Dağ Arama Kurtarma ekibinin müzik grubu geceye renk kattı.

Dağ arama kurtarma derneği, 74 operasyonel 23 destek gönüllüsü ile 2020 Ege Denizi Depremi, 2021 Türkiye orman yangınları, 2021 Batı Karadeniz sel felaketi, Asrın felaketi 2023 Kahramanmaraş Depremleri ve kısa süre önce vuku bulan Babadağ orman yangınını söndürme çalışmalarında görev almıştır.

Kıdem Tazminatı Tavanı Belirlendi Kıdem Tazminatı Tavanı Belirlendi

A W237336 01

ÇEYREK ASIRDIR HAYAT KURTARIYORUZ
Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) Dernek Başkanı Mustafa Etiman yaptığı konuşmada: “1999 yılında Ülkemizde yaşanan Gölcük depreminden başlayıp çeyrek asırdır devam eden hayat kurtarma mücadelimizin dağ arama kurtarma derneği adı altında 8. Yılını geride bıraktık. Tamamı gönüllülerden oluşan ekibimizle ve hiçbir menfaat gütmeden Bu topraklarda birlikte yaşadığımız insanlarımızın, hayvanlarımızın hatta ormanlarımızın her zor anında yardımına koştuk. Bundan her zaman onur ver gurur duyduk. Bazen üzgün bazen mutlu ama hep huzurlu olarak evlerimize yuvalarımıza döndük. Bize kucak açan Yüce gönüllü ve kadirşinas milletimize ve aziz devletimize daima müteşekkiri” dedi.

Editör: Orhun Çoban